Prima pagină » Știri » Fată la spital după ce a fost lovită pe trecerea de pietoni de mașina condusă de tatăl șefului CNAS

Fată la spital după ce a fost lovită pe trecerea de pietoni de mașina condusă de tatăl șefului CNAS

Fată la spital după ce a fost lovită pe trecerea de pietoni de mașina condusă de tatăl șefului CNAS
Șeful CNAS a aflat că tatăl său a accidentat o tânără pe trecerea de pietoni

O adolescentă în vârstă de 16 ani a ajuns, joi seară, la spital după ce a fost lovită pe o trecere de pietoni din Drobeta Turnu Severin de un autoturism condus de tatăl președintelui Casei Naționale de Asigurări de Sănătate (CNAS), Cristian Bușoi, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Accidentul a avut loc pe strada Mareșal Averescu din Drobeta Turnu Severin, în fața sediului Primăriei, fata fiind accidentată pe trecerea de pietoni de un autoturism Renault.

„Pe strada Mareșal Averescu în zona Primăriei Drobeta Turnu Severin s-a produs un accident de circulație ca urmare a neacordării priorității de trecere pietonilor. În urma testării cu aparatul alcooltest s-a constatat că șoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice”, a declarat inspector Marin Mihai de la Biroul Rutier al municipiului Drobeta Turnu Severin, care a menționat că șoferul mașinii va fi cercetat pentru vătămare corporală din culpă.

Autoturismul Renault era condus de tatăl președintelui Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, Cristian Bușoi.

În urma impactului, adolescenta a fost transportată cu o ambulanță la Spitalul Județean din Drobeta Turnu Severin.

Potrivit medicului Aurora Grămescu de la Serviciul Județean de Ambulanță Mehedinți, victima, în vârstă de 16 ani, a suferit un traumatism cranio-facial și o leziune la genunchiul stâng.

Președintele CNAS, Cristian Bușoi, a fost propus de PNL pentru a ocupa funcția de ministru al Sănătății, în locul lui Eugen Nicolăescu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni