Prima pagină » Știri externe » Principesa Irina, fiica Regelui Mihai, a pledat VINOVAT în dosarul privind luptele de cocoși din Oregon

Principesa Irina, fiica Regelui Mihai, a pledat VINOVAT în dosarul privind luptele de cocoși din Oregon

Principesa Irina, fiica Regelui Mihai, a pledat VINOVAT în dosarul privind luptele de cocoși din Oregon
Principesa Irina a pledat miercuri vinovat în dosarul privind participarea la o rețea de lupte de cocoși în statul american Oregon, relatează postul de televiziune Fox News în pagina electronică.

Irina și soțul ei, John, au acceptat o înțelegere prin care Guvernul renunță la acuzațiile de utilizare a cocoșlor în lupte și de conspirație în vederea încălcării legii cu privire la bunăstarea animalelor.

Sentința va fi pronunțată pe data de 22 octombrie. Guvernul intenționează să ceară o perioadă de probă și o confiscarea sumei de 200.000 de dolari.

Soții Walkers au fost arestați după ce autoritățile au anunțat că ei au organizat cel puțin zece lupte de cocoși în perioada aprilie 2012 – aprilie 2013 la ferma lor din Irrigon, la est de Portland.

Cocoșii aveau atașate cuțite de picioare, iar spectatorilor li se cereau bani pentru intrare și li se vindea mâncare și băutură, potrivit rechizitoriului.

Procurorii au afirmat că soții Walkers au impus spectatorilor o taxă de 20 de dolari pentru a vedea luptele de cocoși, iar numărul total de spectatori pe zi depășea 100.

Cuplul câștiga bani, de asemenea, din vânzările de alcool.

Irina Walker este cea de-a treia fiică a fostului rege al României, Mihai I.

Anna Primac, [email protected]

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Zilele cu dezlegare la pește rămase până la Crăciun
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Capitala votează astăzi primarul general. S-au deschis secțiile de votare
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Aeronava pierdută de americani în timpul atacurilor de la Pearl Harbor