Prima pagină » Știri politice » Dragnea neagă că ar fi discutat cu Băsescu: Am ieșit pe aceeași ușă, dar nu ne-am retras împreună

Dragnea neagă că ar fi discutat cu Băsescu: Am ieșit pe aceeași ușă, dar nu ne-am retras împreună

Dragnea neagă că ar fi discutat cu Băsescu: Am ieșit pe aceeași ușă, dar nu ne-am retras împreună
Dragnea neagă că ar fi discutat cu Băsescu: Am ieșit pe aceeași ușă, dar nu ne-am retras împreună

„Am ieșit pe aceeași ușă, dar nu ne-am retras împreună. Dumnealui a luat-o la lift, la birou, eu am ieșit afară la mașină și am plecat. Nu l-am așteptat. Nu eram doar noi acolo, erau mulți oameni în salon. Am mers la Cotroceni cu domnul Dâncu, tot cu el am plecat. E prietenul meu și colegul meu de foarte mulți ani”, a spus Dragnea.

El a precizat că a mers la recepția de la Cotroceni din partea Guvernului și că nu a fost singurul social-democrat prezent, la reuniune luând parte și ministrul Justiției, Robert Cazanciuc.

„Eu m-am dus acolo din partea Guvernului. Recunosc am nimerit într-o mulțime uriașă de băsiști. Am plecat și cu asta basta. Am fost la Cotroceni, am vrut să mă asigur că până la urmă domnul Traian Băsescu o să plece, și o să plece. Nu am avut alte confidențe, nu avem ce confidențe să avem”, a mai spus Dragnea.

Întrebat dacă îl va exclude Victor Ponta din PSD pentru că s-a pozat cu președintele Băsescu, Dragnea a răspuns, în glumă: „Eu știu? Să vedem. Nu mi-a zis nimic azi”.

Vicepremierul Liviu Dragnea, prezent, luni, la recepția de la Palatul Cotroceni, de Ziua Națională, l-a așteptat pe președintele Băsescu, în timp ce acesta se fotografia cu invitații, iar la finalul evenimentului a făcut o poză cu șeful statului, cei doi retrăgându-se, împreună, din Sala Unirii.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nicușor Dan, despre delegația României la Washington: „Prezența noastră clarifică relația bilaterală după dubiile din 2024”
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Forțele ucrainene distrug sistematic apărarea antiaeriană rusă din teritoriile ocupate. Un elicopter Ka-27, lovit în Crimeea
Mediafax
„Care activitate? Că aia de judecată, sigur nu”. Șefa Inspecției Judiciare răspunde după ce mai mulți magistrați s-au plâns că nu mai au acces la alte dosare decât cele în care lucrează. Cum au, de fapt, acces procurorii la dosare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Un aliat al lui Putin amenință puterile europene cu represalii dacă vor confisca nave din „flota fantomă” a Rusiei
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Controalele cu radarul pistol scot la iveală mai mult decât depășirea vitezei legale. Ce au găsit polițiștii în trafic
Descopera.ro
Descoperire ȘOC într-o peșteră din România
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Puțini știu că primul smartphone din istorie a apărut cu mult înainte de anul 2000