Prima pagină » Știri » S-a aflat cine este bărbatul găsit mort în portbagajul unei mașini parcate în București

S-a aflat cine este bărbatul găsit mort în portbagajul unei mașini parcate în București

S-a aflat cine este bărbatul găsit mort în portbagajul unei mașini parcate în București
Bărbatul găsit mort, miercuri, în portbagajul unei mașini parcate pe Șoseaua Pantelimon, chiar în apropierea Secției 9 Poliție, este un afacerist sirian, stabilit în România, dispărut încă de la jumătatea lunii decembrie a anului trecut, au declarat, joi, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.

Potrivit surselor citate, cetățeanul sirian este Haj Saleh Moustafa (53 ani).

Bărbatul fusese dat dispărut de concubina lui anul acesta, în ianuarie, deși nu mai dăduse niciun semn de viață din 14 decembrie 2014.

Haj Saleh Moustafa locuia în București, într-un bloc situat într-un complex rezidențial, însă avea reședința în localitatea constănțeană Năvodari. El deținea două societăți comerciale care prestau servicii pentru lanțul hotelier Phoenicia.

Cadavrul acestuia a fost găsit, miercuri, într-o geantă aflată în portbagajul unei mașini cu număr de Constanța, înscrisă pe firma Perla Majestic.

Polițiștii au deschis portbagajul după ce au fost anunțați de niște muncitori care lucrau în zonă și care trebuiau să mute mașina că au simțit un miros puternic.

Trupul sirianului era într-o stare avansată de putrefacție, dar nu fusese tranșat, ci așezat în așa fel încât să încapă în geantă, au relevat cercetările de la INML, potrivit unor surse apropiate anchetei. Totodată, trupul neînsuflețit era îmbrăcat la costum, au precizat pentru MEDIAFAX sursele citate.

Ancheta este desfășurată de Serviciul Omoruri din Poliția Capitalei, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul București.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
EXCLUSIV: Ce știa procurorul cu 3 zile înainte de scandalul cu pistolul
Digi24
MAE rus atacă România după ce țara noastră a cumpărat Portul Giurgiulești din Republica Moldova
Cancan.ro
Ce a pățit un turist elvețian, cazat în pensiunea de 4 stele a lui Smiley și Radu Vâlcan, din Vama Veche: 'Jecmăneală totală!'
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
De ce insistă AUR cu suspendarea lui Nicușor Dan, deși nu are voturile necesare. Miza reală a demersului
Mediafax
SCANDAL monstru înainte de un zbor Anglia-SUA. Scenele din avion au devenit virale
Click
Horoscop marți, 11 august. Leii au o atitudine pozitivă, iar Balanțele își schimbă stilul de viață
Digi24
„Să le ia organismul din ei”. Cum explică mama unuia dintre tinerii care au atacat ambulanța agresiunea revoltătoare a acestora
Cancan.ro
Anca și-a părăsit soțul după Survivor! Gesturile lui DOC față de colegele din junglă au detonat relația de acasă!
Ce se întâmplă doctore
Alina Pușcău, mărturisire sfâșietoare înainte de operație. A fost diagnosticată cu cancer la sân în metastază: „Este singurul tratament care o să mă ajute să îmi salvez viața”
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Un producător din CHINA urcă rapid în clasamentul auto din România. Despre cine este vorba?
Descopera.ro
Cercetătorii au creat câini la care oamenii să nu fie alergici
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
Anatomia fără bisturiu. Pot „cadavrele digitale” să înlocuiască disecția clasică?