Prima pagină » Știri » Ponta ironic lui Opriș: Sunteți de vină că nu merge cardul de sănătate. Răspunsul șefului STS

Ponta ironic lui Opriș: Sunteți de vină că nu merge cardul de sănătate. Răspunsul șefului STS

Ponta ironic lui Opriș: Sunteți de vină că nu merge cardul de sănătate. Răspunsul șefului STS
Premierul Ponta a avut, miercuri, o discuție informală cu directorul STS, Marcel Opriș, spunându-i, ironic, că problemele reclamate pentru cardul de sănătate sunt din vina acestuia, șeful STS asigurându-l însă pe premier că sistemul funcționează normal și felicitându-l pentru introducerea cardului

Premierul a discutat cu șeful Serviciului de Telecomunicații Speciale (STS), înaintea lansării Centrului de Inovare în Securitate Cibernetică, eveniment la care presa nu a avut acces.

„Domnul general Opriș, dumneavoastră sunteți de vină că nu merge cardul, cardul de sănătate!”, i-a spus Ponta acestuia, într-o discuție surprinsă și transmisă live pe canalul Youtube al Guvernului.

„Merge cardul și vă felicit și rezistați eroic la… E o șansă unică… Acolo totul funcționează normal, nu există niciun fel de dubiu”, a replicat Opriș.

Premierul a opinat, în context, că lansarea cardului de sănătate a fost atacată de cei care aveau de pierdut în urma introducerii sistemului.

„Dacă numai anul ăsta pierd vreo 300 milioane de euro cei care furau când nu era cardul, îi doare mâna să dea trei milioane la unii să ne înjure… La atât de mulți bani e chiar prea mic atacul, pentru că mă așteptam la mai mult, pentru că vorbim de sute de milioane, nu vorbim de ceva. Oricum, o să funcționeze”, a conchis Ponta.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul României vine cu soluții după reclamațiile românilor privind cartea de identitate electronică
Digi24
Putin avertizează că războiul din Iran poate declanșa un șoc global ca pandemia COVID-19
Cancan.ro
Vortex polar. Începând de mâine, ninge 8 zile la rând în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele afectate
Prosport.ro
Daniela Crudu, apariție hot în jacuzzi. Cum arată acum asistenta TV care l-a scos din minți pe Gigi Becali când era iubita lui Mihai Costea
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
Mediafax
Care sunt cele mai proaste locuri într-un avion. Experții explică de ce trebuie evitate
Click
Zodiile care au parte de un miracol în aprilie. Ei sunt nativii care vor trăi o lună ca-n povești
Digi24
Ce valoare are bancnota de 10 milioane de riali, recent lansată de Iran, care se confruntă cu o inflație-record
Cancan.ro
Conacul de peste 1 mil. € a lui Călin Donca, la un pas să fie demolat cu buldozerul; '”Ciudat este că au început cu casa unui milionar'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Oana Vincu din trupa Genius. S-a retras din lumina reflectoarelor de ani buni! Mulți nu ar mai recunoaște-o acum!
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Șoferii trebuie să prezinte, de acum, un nou document pentru reducerea perioadei de suspendare a permisului
Descopera.ro
Ce s-a întâmplat după ce o femeie a auzit voci care îi spuneau...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
Casele modulare, soluția pentru criza locuințelor din Europa?