Prima pagină » Magazin » Cum s-a încheiat conflictul dintre Jeremy Clarkson și producătorul ”Top Gear”

Cum s-a încheiat conflictul dintre Jeremy Clarkson și producătorul ”Top Gear”

Cum s-a încheiat conflictul dintre Jeremy Clarkson și producătorul ''Top Gear''
Jeremy Clarkson, fostul star al emisiunii "Top Gear", a ajuns la o înțelegere cu producătorul tv Oisin Tymon, căruia ar urma să îi achite despăgubiri 100.000 de lire sterline (125.000 de euro), suportate în comun cu postul BBC.

Oisin Tymon lansase o acțiune judiciară împotriva lui Jeremy Clarkson și a postului BBC, după o dispută violentă care a avut loc în martie 2015. Oisin Tymon susține că a fost lovit cu pumnul de starul emisiunii „Top Gear”.

„Aș vrea să îi prezint scuze, încă o dată, lui Oisin Tymon, pentru incident. (…) Sunt mulțumit că această problemă a fost rezolvată”, a spus Clarkson, citat de BBC.

Avocații lui Oisin Tymon au confirmat soluționarea litigiului, fără a oferi detalii.

Se pare că Jeremy Clarkson ar urma să îi achite lui Oisin Tymon 100.000 de lire (125.000 de euro), sumă la care contribuie și postul public BBC.

BBC a anunțat, pe 25 martie 2015, decizia de a nu prelungi contractul lui Jeremy Clarkson pentru „Top Gear”, după ce starul acestui show fusese suspendat pe 10 martie, ca urmare a unei dispute violente a acestuia cu producătorul Oisin Tymon. În iunie 2015, BBC a anunțat oficial că emisiunea „Top Gear” va fi prezentată de Chris Evans.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Trump, mesaj furibund pentru Iran: „Deschideți strâmtoarea, nenorociți nebuni, sau veți trăi în Iad. Slăvit să fie Allah”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Copiii și ecranele: Cât este prea mult și ce pot face părinții