Prima pagină » Știri politice » Ponta, ironii la adresa șefilor: Am înțeles că PSD va prezenta programul de guvernare. Îl voi afla și eu din presă

Ponta, ironii la adresa șefilor: Am înțeles că PSD va prezenta programul de guvernare. Îl voi afla și eu din presă

Ponta, ironii la adresa șefilor: Am înțeles că PSD va prezenta programul de guvernare. Îl voi afla și eu din presă
Mai multe pe gandul.info

„Eu nu am pretenția ca președintele partidului să mă sune sau să mă întrebe. Dar, de exemplu, am înțeles că se va prezenta programul de guvernare al PSD. Îl voi afla, ca și dvs, din presă. Nu e că m-a întrebat cineva și eu am spus: domnule, ia lăsați-mă în pace. Eu știu că atunci când am construit programul de guvernare, era și Liviu Dragnea, dar era și dl. Tăriceanu și Adrian Năstase. Nu se punea problema ca vreunul dintre ei să fie în Guvern. Am învățat enorm de mult. Chiar am avut ocazia să vorbesc cu Mugur Isărescu, cu Victor Ciorbea, chiar am vorbit și cu Emil Boc. Adică, totuși, când ești acolo ai o experiență care contează”, a declarat Victor Ponta.

Referitor la faptul că nu a mai vorbit cu Liviu Dragnea de trei luni, Ponta a spus că nu este vorba despre orgoliu.

„Nu e chestie de orgoliu. Eu cred că fiecare conducere își face propria politică și nu mi-a plăcut nici mie să-mi spună alții ce am de făcut, nu vreau să fac același lucru. (…) Probabil că au fost lucruri mai importante între timp. Sau poate are alături colaboratori mai buni decât mine”, a mai spus fostul lider al PSD.

Victor Ponta a mai spus că-și dorește să rămână doar deputat, afirmând că în vară a dorit să fie președintele Camerei Deputaților crezând că ajută PSD.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Ce este „divorțul silențios”: Rămâi căsătorit, dar ieși din relație