Prima pagină » Știri externe » Aflat și el pe lista lui Trump, Kim Jong-un reacționează dur după bombardamentul din Siria

Aflat și el pe lista lui Trump, Kim Jong-un reacționează dur după bombardamentul din Siria

Aflat și el pe lista lui Trump, Kim Jong-un reacționează dur după bombardamentul din Siria
Aflat și el pe lista lui Trump, Kim Jong-un reacționează dur după bombardamentul din Siria

Înainte de bombardamentele inițiate de SUA, liderul de la Phenian și Bashar al-Assad au avut un schimb de mesaje, prin care și-au transmis urări călduroase și și-au promis prietenie și cooperare între cele două state. Al-Assad a salutat mesajul lui Kim și i-a mulțumit acestuia pentru susținerea acordată, potrivit Dailymail.

Reacția dictatorului din Coreea de Nord este de înțeles, din moment ce și el este pe lista celor vizați de SUA pentru un atac. De altfel, Donald Trump nu s-a sfiit să transmită amenințări directe Phenianului, după recentele sale teste nucleare.

Președintele SUA, Donald Trump, a comandat un atac asupra unei baze militare din Siria, după ce 87 de oameni au murit în urma atacului chimic sângeros. Nouă persoane au fost ucise în urma atacului american care a stârnit revolta Moskovei și a resuscitat noi rivalități și noi alianțe internaționale.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Trebuie să conducem mai puțin” Avertismentele directorului general OMV despre criza de combustibil. Nicușor Dan și Ilie Bolojan se întâlnesc mâine cu Alfred Stern
Digi24
„Pare că noi suntem următorii”. Teritoriul danez care vrea independența, dar se teme că va ajunge ținta lui Trump sau a Rusiei
Cancan.ro
Amantlâc! Bogdan Stancu s-a cuplat cu o celebră prezentatoare TV, deși e căsătorit. Avem imaginile incendiare
Prosport.ro
FOTO. „Ești perfectă”. Apariției vedetei i-a extaziat pe fani
Adevarul
Putin și Xi jubilează privindu-i pe americani cum se chinuie în Iran? Expert de la Casa Albă: „Suntem blocați într-o capcană creată de noi înșine”
Mediafax
Președintele Parlamentului iranian îl ia peste picior pe Donald Trump: „ne-a „înfrânt” de 9 ori în ultimele două săptămâni. Amuzant!”
Click
„Îi plăcea să mănânce simplu” Rețeta de post cu spanac pe care Nicolae Ceaușescu o consuma pe săturate. Leguma pe care o evita cu desăvârșire
Digi24
„Veţi vedea curând”. Iranul dezminte afirmaţiile lui Hegseth şi spune că „nu există nicio problemă” cu liderul Mojtaba Khamenei
Cancan.ro
O mare fabrică din România se închide după decenii de activitate. Peste 800 de angajați riscă să rămână fără loc de muncă
Ce se întâmplă doctore
Cristina Demetrescu nominalizează zodia care riscă să ajungă la sapă de lemn în luna martie: „Evitați riscurile mari!”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un jurnalist britanic a găsit ceva neașteptat pe bancheta unei mașini abandonate: „Nu ai fost mulțumit și vrei mai mult?”
Descopera.ro
Cea mai veche peșteră din lume este mai bătrână decât dinozaurii!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La farmacie: - Aveți medicamente anti-potență? -La ce vă trebuie?
Descopera.ro
Chinezii au testat cu succes un „taxi zburător” care poate transporta 10 pasageri