Prima pagină » Sport » Sala Polivalentă Cluj-Napoca va purta numele unei mari bănci. Cât plătește banca

Sala Polivalentă Cluj-Napoca va purta numele unei mari bănci. Cât plătește banca

Sala Polivalentă Cluj-Napoca va purta numele unei mari bănci. Cât plătește banca
Mai multe pe gandul.info

Directorul Sălii Polivalente Cluj-Napoca, Ionuț Rusu, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că procedura prin care firmele interesate puteau depune oferte pentru a da un nume sălii s-a derulat în perioada 1 septembrie – 9 octombrie.

„În luna iulie am prezentat inițiativa noastră de a da un nume Sălii Polivalente, după care am demarat o procedură internă în care am stabilit că în perioada 1 septembrie – 9 octombrie firmele interesate care doresc să dea numele sălii pot depune oferte. În urma acestui demers, a reieșit că singura ofertă concretă a fost a Băncii Transilvania, iar negocierile s-au finalizat marți, zi în care Consiliul Local Cluj-Napoca a și avizat favorabil protocolul prin care Sala Polivalentă va purta numele Băncii Transilvania. Suma care va fi plătită de bancă este de 600.000 de euro pe o perioadă de 5 ani, iar banii îi vom folosi pentru acoperirea unor costuri suplimentare date de practicarea orelor de sport în sală și a unor cheltuieli”, a spus Rusu.

Potrivit acestuia, Banca Transilvania și-a asumat și o investiție în sportul clujean de 40 de milioane de lei în următorii 5 ani.

Potrivit lui Ionuț Rusu, în următoarele două săptămâni va fi semnat contractul cu Banca Transilvania, perioadă în care se va stabili exact și noua denumire a Sălii Polivalente Cluj-Napoca.

Sala Polivalentă Cluj-Napoca a fost inaugurată în octombrie 2014, fiind cea mai modernă din România, investiția ridicându-se la 70 de milioane de lei.

Sala are peste 9.300 de locuri și a găzduit până acum competiții sportive de nivel european, dar și concerte ale unor artiști celebri.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Viza de SUA a lui George Simion, contestată de 4 oficiali americani
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Miruță, despre bucățile de drone de pe plajă: „E mai bine să se sufle și-n iaurt, decât să fie cineva rănit”
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
A murit actrița Hayden Panettiere, celebră pentru rolurile din „Nashville” și „Heroes”. Avea 36 de ani
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Frumusețea a devenit o condiție la locul de muncă?