Prima pagină » Știri politice » Pagina de Facebook a Gabrielei Firea a fost redeschisă

Pagina de Facebook a Gabrielei Firea a fost redeschisă

Nicolae Oprea
Pagina de Facebook a Gabrielei Firea a fost redeschisă
Pagina de Facebook a Gabrielei Firea a fost redeschisă

Contul de Facebook al Gabriela Firea este din nou activ, după ce luni seara a fost suspendat.

Numeroși internauți acuză însă primarul general al Capitalei că a șters comentariile negative. De altfel, în doar câteva zeci de minute de când pagina a fost redeschisă, mii de utilizatori au lăsat comentarii la postarea Gabrielei Firea de luni seară, după ce a fost huidită pe Arena Națională. Fiindu-i imposibil să șteargă toate comentariile negative, echipa care administrează contul respectiv de Facebook a șters complet mesajul de mai multe ori, postându-l din nou „curățat” de invective. Iată postarea care a generat sute de mesaje virulente împotriva primarului general, determinând suspendarea temporară a contului. 

Pentru a demonstra că acțiuni similare cu cea organizată luni seara de Primăria generală a Capitalei, Gabriela Firea a postat extrase dintr-un site care scrie că primarul Madridului Ana Botella i-a conferit titlul de „fiu adoptiv” al capitalei spaniole lui Rafael Nadal, care a câștigat a unsprezecea oară turneul de la Roiland Garros.

În momentul în care Gabriela Firea, și-a început discursul prin care i-a făcut loc pe scenă Simonei Halep, mii de oameni au huiduit-o la unison. Gabriela Firea și-a dat seama că nu trebuie să prelungească momentul: „Bun venit, Simona Halep! Te rog să primești din sufletul nostru cheia orașului București și această plachetă ovațională. Îți mulțumim pentru tot ce ai făcut!”, au fost cuvintele politicianului, urmate de prima reacție a Simonei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Viza de SUA a lui George Simion, contestată de 4 oficiali americani
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Miruță, despre bucățile de drone de pe plajă: „E mai bine să se sufle și-n iaurt, decât să fie cineva rănit”
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
A murit actrița Hayden Panettiere, celebră pentru rolurile din „Nashville” și „Heroes”. Avea 36 de ani
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Frumusețea a devenit o condiție la locul de muncă?