Prima pagină » Sport » Mircea Lucescu: În Rusia ar fi foarte greu pentru Ianis Hagi

Mircea Lucescu: În Rusia ar fi foarte greu pentru Ianis Hagi

Mircea Lucescu: În Rusia ar fi foarte greu pentru Ianis Hagi
Mircea Lucescu și-a expus părerea despre posibilul transfer al lui Ianis Hagi la Spartak Moscova și are o veste rea pentru decarul și capitanul Viitorului. Antrenorul nu crede că prima ligă a Rusiei i s-ar potrivi fiului lui Gică Hagi.

Ianis Hagi ar putea ajunge în Rusia, iar fostul antrenor al lui Zenit Sankt Petresburg, Mircea Lucescu, nu crede că e alegerea potrivită: „Nu! În niciun caz! Nu e pentru Rusia! În Rusia e foarte greu”, referitor la stilul de joc care se practică în Rusia. Mircea Lucescu a vorbit și despre Supercupa României, câștigată de Viitorul cu 1-0 în fața CFR-ului: „Așteptam ceva mai mut de la CFR, pentru că joacă un meci greu în curând. Atmosfera a fost excepțională. Amândoi antrenorii se comportă așa cum e caracterul și temperamentul lor”.

În cursa pentru semnătura lui Ianis Hagi s-a înscris și Spartak Moscova, care ar fi favorită în acest moment la semnătura decarului. Potrivit Sport Express, cele două părți au ajuns la un acord verbal și au bătut palma pentru transferul lui Ianis Hagi la formația din Rusia, rămânând să mai fie puse la punct celelalte detalii. Suma de transfer nu a fost dezvăluită, însă președintele Gică Popescu a anunțat, luni, că are pe masă mai multe oferte, chiar și de peste 10 milioane de euro.

Spartak Moscova a câștigat de 10 ori titlul în Rusia, ultima oară în sezonul 2016/2017, însă în ultima stagiune a încheiat pe locul cinci, astfel că va evolua în Europa League. Printre numele importante din lotul rușilor se numără Roman Zobnin, Fernando, Sofiane Hanni sau Luiz Adriano. Antrenor este bielorusul Olek Kononov (53 de ani).

foto: Hepta

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
O funcție uitată revine pe WhatsApp