Prima pagină » Știri » Mediafax și Gândul au decis să nu publice înregistrări de la 112 cu vocea Alexandrei

Mediafax și Gândul au decis să nu publice înregistrări de la 112 cu vocea Alexandrei

Mediafax și Gândul au decis să nu publice înregistrări de la 112 cu vocea Alexandrei
Agenția MEDIAFAX a intrat în posesia unor părți ale înregistrărilor de la 112 cu Alexandra Măceșan, însă nu le va publica, respectând deontologia profesională și decizia familiei de a nu face publică vocea Alexandrei.

Update: Unchiul Alexandrei, Alexandru Cumpănașu a decis să publice pe pagina lui de Facebook înregistrările „pentru a demonstra cat de criminal este statul român”, menționând că  parintii Alexandrei au fost de acord cu difuzarea acestora. Mediafax și Gândul își mențin poziția de a nu furniza înregistrările.

Știre inițială: #112vreausatraiesc. Dragi oameni care ati fost langa noi in ultimele zile pun aici stenogramele realizate de noi ale discutiilor avute de Alexandra cu nemernicii de la 112😪😪. A fost o decizie ffff grea care a apartinut exclusiv tatalui si mamei Alexandrei, cei care i-au dat viata acestui copi. A fost foarte foarte grea aceasta decizie pt o familie atat de discreta si normala😪. SINGURUL motiv pt care familia hotaraste sa le faca publice este pentru a vedea intreaga tara putregaiul unui sistem criminal si curajul acestui copil incredibil. Vrem prin punerea lor aici doar DREPTATE si sa fie pedepsiti vinovatii iar pentru viitor niciun ticalos din statul roman sa nu mai UCIDA! Va rog in numele parintilor sa trateze toata lumea aceste conversatii cu decenta si respect. Tatal si mama Alexandrei INTERZIC oricarei persoane sau mass media sa difuzeze vocea Alexandrei!!!!”, este mesajul postat de Alexandru Cumpănașu, unchiul Alexandrei.

Compania MEDIAFAX, din care face parte publicația Gândul, nu va publica înregistrările cu vocea Alexandrei, respectând în acest fel deontologia profesională și cerința familiei.

Menționăm că stenogramele furnizate pe Facebook de unchiul Alexandrei oferă imaginea a ceea ce s-a întâmplat.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un „moment de cotitură” e iminent în războiul cu Rusia, spune un comandant ucrainean
Digi24
Decizie istorică la Washington! Țara din Europa care va produce rachete Patriot pe teritoriul ei
Cancan.ro
Predicție cutremurătoare pentru viitorul omenirii: Atac nuclear pe teritoriul SUA
Prosport.ro
FOTO. Cum arată azi Gabriela Roșu, handbalista care a cucerit toată România cu gestul mai puțin obișnuit din avion!
Adevarul
Ce va alege UE între zâmbetul mieros al chinezilor și ostilitatea lui Trump. „Nu cred prea mult în acest scenariu”
Mediafax
De ce vara este momentul perfect pentru un „nou început”. Explicația psihologilor
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
Elevă de clasa a V-a, discurs în lacrimi despre presiunea din școală, în timp ce ministrul Educației stătea pe telefon
Cancan.ro
Ajunsă în România, Maria dă de pământ cu Tamaș. A spus adevărul: ce i-a făcut Gabi la Survivor + ce s-a întâmplat în ultima noapte
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Erbicidarea culturilor în luna mai – ghid complet (P)