Prima pagină » Știri » Caz controversat în Botoșani: Polițist cercetat după ce și-a amenințat colegii și a refuzat testul de alcool

Caz controversat în Botoșani: Polițist cercetat după ce și-a amenințat colegii și a refuzat testul de alcool

Caz controversat în Botoșani: Polițist cercetat după ce și-a amenințat colegii și a refuzat testul de alcool
Un polițist de 33 de ani din Dorohoi, județul Botoșani, este cercetat penal pentru că a refuzat recoltarea de probe biologice și pentru că și-a amenințat colegii de serviciu, chemați la un incident în trafic.

Polițistul din Dorohoi este cercetat penal pentru că a refuzat recoltarea de probe biologice, dar și pentru ultraj, după ce și-a amenințat colegii de serviciu.

Incidentul s-a produs în urmă cu câteva zile, când polițiștii din Dorohoi au fost sesizați că de pe o autoutilitară care circula pe o stradă s-a desprins o portieră, a ajuns pe trotuar, iar autoutilitara respectivă și-a continuat deplasarea.

În timp ce făceau cercetări, în locul respectiv a oprit o autoutilitară condusă de un bărbat de 33 de ani, din Dorohoi, stabilindu-se că vehiculul este cel implicat în incident. Șoferul a refuzat testarea cu aparatul alcooltest și prelevarea de mostre biologice de sânge, amenințând, totodată, polițiștii.

Bărbatul implicat în scandal este polițist în Dorohoi, iar potrivit IPJ Botoșani acesta era în timpul liber.

A fost deschis un dosar penal pentru refuz de recoltare de probe biologice si ultraj, cercetările fiind continuate sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Dorohoi.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Câți ani de necontributivitate sunt asimilați pentru pensionare
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Nicușor Dan, apariție surpriză la Făgăraș. Ținuta în care a fost surprins președintele
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Cum a devenit feminismul atât de divizat? Femeile încearcă să reconstruiască alianțele