Prima pagină » Actualitate » Marcel Ciolacu, după eliberarea lui Liviu Dragnea: ”A fost o perioadă grea, cu siguranță acum are nevoie de liniște”

Marcel Ciolacu, după eliberarea lui Liviu Dragnea: ”A fost o perioadă grea, cu siguranță acum are nevoie de liniște”

Marcel Ciolacu, după eliberarea lui Liviu Dragnea: ”A fost o perioadă grea, cu siguranță acum are nevoie de liniște”
Ciolacu, reacție după ce Dragnea a spus că PSD este „predat” lui Iohannis: „Presupun că dacă vrei să fii opozantul PSD...”

Tribunalul Giurgiu a admis, joi, cererea de eliberare condiționată făcută de Liviu Dragnea. Fostul lider PSD se afla în penitenciar din data de 27 mai 2019, atunci când a fost condamnat definitiv de instanța supremă la 3 ani şi 6 luni de închisoare, în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman.

Marcel Ciolacu, actualul lider al social-democraților, a postat pe pagina sa de socializare un mesaj în care îi transmite lui Liviu Dragnea, înainte de toate, ”multă sănătate”.

În continuare mesajului său, Marcel Ciolacu consideră că Liviu Dragnea a trecut printr-o perioadă grea, iar acum are nevoie de liniște. Totodată, liderul PSD mai scrie că ”Noul PSD” va fi, în continuare, ”preocupat de problemele reale ale românilor”.

”Îi urez multă sănătate domnului Liviu Dragnea. A fost o perioadă grea și cu siguranță acum are nevoie de liniște. Nu voi comenta declarațiile domniei sale. Este o persoană privată și are tot dreptul să își exprime opinii personale.

#NoulPSD va continua să fie preocupat de problemele reale ale românilor: scăderea nivelului de trai, creșterile de prețuri, înghețarea salariilor și pensiilor sau dezastrul în accesarea fondurilor europene”, a scris Marcel Ciolacu în mediul online.

Carmen Dan: ”Nu cred că liderii PSD au de ce să se simtă amenințați”

Carmen Dan – una dintre persoanele foarte apropiate de Liviu Dragnea – spune că e convinsă că Liviu Dragnea vrea liniște, însă acesta ar putea face dezvăluiri despre perioada petrecută la vârful politicii românești.

”Sunt convinsă că Liviu Dragnea își dorește liniște. Vrea să fie alături de familie. Sunt decizii pe care le poate lua doar Liviu Dragnea. Sunt convinsă că după ce va analiza, le va comunica. E cert că va ține cont de toate deciziile instanței. Nu cred că liderii PSD au de ce să se simtă amenințați.(…) Liviu Dragnea a fost un lider pentru că a ținut în mână un partid foarte puternic, unit. Și a și obținut victorii”, a declarat Carmen Dan.

”Admite cererea de liberare condiționată formulată de petentul contestator Dragnea Nicolae Liviu. Dispune liberarea condiţionată a petentului contestator Dragnea Nicolae Liviu, de sub puterea mandatului de executare a pedepsei închisorii nr. 71 din 27.05.2019 emis de Tribunalul Bucureşti în baza sentinţei penale nr. 377 din 21.06.2018 pronunţată de I.C.C.J, rămasă definitivă prin decizia penală nr. 142/27.05.2019 a I.C.C.J – Completul de 5 judecători”, se arată în minuta deciziei de la Tribunalul Giurgiu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marșul Normalității, cu Diana Șoșoacă printre participanți, s-a încheiat cu amenzi și sesizări penale
Digi24
Ucraina va cere 20 de miliarde de dolari de la aliați înainte de summitul NATO: „Vrem ca Rusia să ardă și mai tare”
Cancan.ro
O turistă a comandat meniul zilei la 35 lei, într-un restaurant din Eforie Nord. Ce a primit să mănânce, de fapt
Prosport.ro
Fosta noră a lui Ion Țiriac e din nou în centrul atenției. Ileana Lazariuc e definită de lux şi a semnat contractul
Adevarul
„Noi muncim, nu gândim” și ziua în care s-a stins din nou lumina în România. Ce spun istoricii despre evenimentele din 13-15 iunie 1990
Mediafax
În America ca în România? Temeri privind influențarea ALEGERILOR prin bani din campanii
Click
Destinația de vacanță care a cucerit doi vloggeri români. Motivul pentru care se întorc de fiecare dată când au ocazia: „Îți dă un reset, te eliberează și te invață”
Digi24
Popcorn și panică: Atacurile Ucrainei asupra Crimeei transformă „trofeul” lui Putin într-o capcană letală
Cancan.ro
După 21 de ani de muncă, o româncă a depus dosar de pensionare pentru limită de vârstă, la 62 de ani. Ce pensie a primit
Ce se întâmplă doctore
Vica Blochina, într-o formă de invidiat la 50 de ani! Apariția incendiară din Mykonos. A arătat aproape tot prin costumul de baie
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ferrari declarat daună totală. Ce problemă tehnică a schimbat totul
Descopera.ro
Primul vaccin fără ace și creat de Inteligența Artificială a trecut de testele pe oameni
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la restaurant cu o păpușă
Descopera.ro
Unul dintre liderii apropiați de Vladimir Putin este „sigur” că războaiele se vor încheia în 2026