Prima pagină » Actualitate » A murit Gerhard Rodax, fostul fotbalist internațional austriac. Bărbatul s-ar fi aruncat în fața trenului

A murit Gerhard Rodax, fostul fotbalist internațional austriac. Bărbatul s-ar fi aruncat în fața trenului

Amyra Garey
A murit Gerhard Rodax, fostul fotbalist internațional austriac. Bărbatul s-ar fi aruncat în fața trenului

Lumea fotbalului trăiește un șoc, după ce un fost internațional ar fi ales să-și pună capăt zilelor, aruncându-se în fața trenului. Gerhard Rodax a fost atacant la Admira Wacker și Atletico Madrid.

Gerhard Rodax, un fost atacant austriac la Admira Wacker, ar fi decis să se sinucidă într-un mod groaznic.

În vârstă de 57 de ani, Gerhard Rodax, fost atacant austriac la Admira Wacker, Atletico Madrid, dar și la Rapid Viena, și-ar fi pus capăt zilelor, după o lungă și dureroasă luptă cu o boală gravă, care l-ar fi trimis în depresie.

Rodax, care a participat cu naționala Austriei la CM 1990, s-ar fi aruncat în fața trenului la Traiskirchen, potrivit TheSun.com.

„Vei fi mereu în inimile noastre”

În cariera sa, Gerhard Rodax, care a jucat pe postul de atacant, a evoluat la Admira Wacker și Atletico Madrid.

Pentru echipa națională a Austriei, acesta a bifat 20 de selecții și a marcat 3 goluri.

„Familia roș-albă deplânge moartea lui Gerhard Rodax. Jucătorul austriac a jucat pentru echipa noastră în sezonul 1990-1991 și a câștigat o Cupă a Spaniei. Vei fi mereu în inimile noastre”, a transmis clubul Atletico Madrid.

Recomandarea video

Mediafax
Bărbatul care a „păcălit” canicula: și-a răcit casa fără aer condiționat și fără facturi uriașe
Digi24
Toți oamenii ayatollahului: aliații Iranului învață să se descurce singuri
Cancan.ro
Pescobar, DISTRUS. Restaurantul mega celebru a fost ÎNCHIS! Motivul este halucinant
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu cea mai frumoasă voleibalistă din lume în costum de baie
Adevarul
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din Marea Neagră. Presa maghiară scrie despre acordul crucial pentru Ungaria
Mediafax
Crama de pe Autostrada Soarelui care a dus vinul dobrogean în lume
Click
Daniel Iordăchioaie, experiență de coșmar după ce a acceptat un avans de 10.000 de dolari: „M-am băgat de frică. Groapa era adâncă de doi metri, iar pământul era deasupra mea”
Digi24
„Ceasul ticăie pentru Putin. Mai are 5 luni”. Avertismentul șefului serviciilor secrete estoniene privind pierderile uriașe ale Rusiei
Cancan.ro
A dat lovitura după Survivor! Gabi Tamaș a semnat. Pe ce post TV va putea fi văzut
Ce se întâmplă doctore
Ce arată primele rezultate ale necropsiei lui Robert, elevul din Bacău mort după ce s-ar fi înecat cu un sandwich
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Performanță spectaculoasă pentru un român în Formula 4. Pleacă din pole position
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
O plantă considerată dispărută de 60 de ani a reapărut brusc