Prima pagină » Actualitate » Un adolescent de 14 ani din Vaslui a murit, după ce a fost înjunghiat de tatăl său în zona inghinală

Un adolescent de 14 ani din Vaslui a murit, după ce a fost înjunghiat de tatăl său în zona inghinală

Un adolescent de 14 ani din Vaslui a murit, după ce a fost înjunghiat de tatăl său în zona inghinală

Cadrele medicale de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Vaslui au făcut eforturi disperate să salveze un adolescent de 14 ani din comuna Pădureni, care a fost găsit în stare gravă  după ce ar fi fost înjunghiat de tatăl său, au informat reprezentanţii instituţiei. Băiatul a murit, în urma șocului hemoragic.

Echipajele de ambulanță nu au reușit să-l mai salveze pe băiat, iar medicii i-au declarat decesul. Potrivit vremeanoua.ro, tatăl copilului este într-o stare avansată de ebrietate și nu se poate discuta cu el. Polițiștii se află la locul faptei.

La locul producerii evenimentului s-au deplasat două ambulanţe de la Huşi şi o autospecială de Terapie Intensivă Mobilă de la Vaslui.

„În comuna Pădureni, un băiat de 14 ani ar fi fost înjunghiat de tatăl său, în condiţii suspecte, în regiunea inghinală. Au fost trimise două ambulanţe SAJ din Huşi, care au găsit victima în stare foarte gravă, în şoc hemoragic. A fost trimis de la Vaslui şi echipajul TIM. Între timp, pacientul a intrat în stop cardiorespirator pentru care se efectuează manevre de resuscitare. Elicopterul SMURD nu este momentan disponibil”, a declarat purtătorul de cuvânt al SAJ Vaslui, Daniel Ungureanu, citat de Agerpres.

Poliţiştii au demarat cercetări urmând să stabilească împrejurările producerii incidentului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cel mai bun oraș din lume în care să trăiești în 2026
Digi24
Femeia suspectată că ar fi încercat să-l asasineze în Monaco pe oligarhul Vadim Ermolaev a fost găsită moartă în apropiere de Kiev
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imagini provocatoare: Loredana a făcut show la Monaco! Prietena Simonei Halep s-a distrat de minune
Adevarul
Victoraș Micula, smerit la o mănăstire din Oradea: „Am dus cu roaba bolovani. Munca m-a făcut să îmi schimb valorile”
Mediafax
LOVITURĂ pentru Marine Le Pen! Ce se va întâmpla cu candidatura ei la Președinția Franței
Click
A născut fără să-și dea seama! Bebelușul a fost găsit câteva minute mai târziu, sub pături. Cum a fost posibil: „Nu mi-a trecut niciodată prin cap...”
Digi24
A murit Lauren Bennett, interpretă a piesei „Party Rock Anthem” a formației LMFAO şi membră a trupei G.R.L. Artista avea 37 de ani
Cancan.ro
Furtuni puternice lovesc România. 37 de județe sunt vizate de avertizarea ANM
Ce se întâmplă doctore
Maria Dragomiroiu, spectaculoasă în costum de baie la 70 de ani. Imaginile din vacanța petrecută în SUA
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cum ajungi mai repede la Beach Please: cu trenul sau cu mașina? Ruta cea mai rapidă
Descopera.ro
Ce fructe să NU pui niciodată în smoothie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-a „pocnit” soția cu un pui congelat
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit circuitul somnului profund care dezvoltă mușchii, arde grăsimile și stimulează creierul