Prima pagină » Știri » Bătrâna imobilizată la pat din Vaslui, BĂTUTĂ și udată cu apă ca să moară de frig, a trecut din nou prin același coșmar! Agresorul a fost lăsat în libertate

Bătrâna imobilizată la pat din Vaslui, BĂTUTĂ și udată cu apă ca să moară de frig, a trecut din nou prin același coșmar! Agresorul a fost lăsat în libertate

Bătrâna imobilizată la pat din Vaslui, BĂTUTĂ și udată cu apă ca să moară de frig, a trecut din nou prin același coșmar! Agresorul a fost lăsat în libertate

Bătrâna din Vaslui udată, bătută și lăsată în frig să înghețe, a avut parte de același tratament din partea bărbatului care a procedat la fel și prima dată, ca mai apoi să fie lăsat în libertate.

Biata vârstnică din Vaslui a trecut prin clipe de groază după ce a fost lăsată în frig și bătută de către un bărbat, și nu o dată, ci de două ori!

La nici două săptămâni după ce bătrâna imobilizată la pat a fost udată, bătută și lăsată în frig să moară, individul s-a întors, iar scenele de coșmar s-au repetat.

Duminică, individul s-a năpustit asupra ei și a lovit-o fără milă.

Motivul din spatele scenelor de coșmar

„M-a bătut, m-a luat iar de cap, de gât și m-a târât până la ușă. Mi-a spus că nu se lasă până nu mă omoară”, a spus bătrâna.

„E într-o zonă izolată a satului și oricum nu s-ar băga nimeni să o apere.Acesta nu trebuia lăsat liber, că de asta este arest preventiv, pentru turbați de felul acesta, care nu știu de frica nimănui.

Mai umblă și beat, e periculos. Ea și așa are viața ca un chin, nu e normal să mai stea și cu atâta frică. Vai de sufletul ei”, au povestit doi oameni din Huși care o ajută pe bătrâna singură din Stroiești.

Prima dată, bărbatul lăsat intenționat ușa locuinței deschisă, pentru ca femeia imobilizată la pat să moară peste noapte, de frig.

Se pare că motivul este bucata de pământ pe care vrea să pună mâna individul, iar pentru asta vârstnica trăiește clipe de coșmar, potrivit Vremeanouă.ro.

Citește și

Mediafax
Se interzic centralele de apartament? Ministrul Mediului vine cu explicații
Digi24
Ce a pățit CEO-ul Astronomer după ce aventura sa cu șefa de la HR a fost dezvăluită la un concert Coldplay
Cancan.ro
O martoră la prăbușirea lui Felix Baumgartner rupe tăcerea! Cum l-a văzut în aer și ce s-a întâmplat în doar câteva secunde
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
Adevarul
Gata de inaugurare: ultimele detalii pregătite la un important tronson din Autostrada Moldovei
Mediafax
Ce a pățit CEO-ul american Andy Byron după concertul Coldplay, unde a fost surprins cu amanta
Click
Povestea băuturii frappe. Cum s-a inventat cafeaua simbol a Greciei dintr-o greșeală
Wowbiz
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Antena 3
Ilie Bolojan îi trimite pe demnitari la autobuz. „Cine nu are permis, să meargă cu transportul în comun”
Digi24
Tehnologia secretă a unuia dintre cele mai avansate avioane, în pericol: un F-35 al Marii Britanii este blocat în India de o lună
Cancan.ro
Presa austriacă, nemiloasă cu Felix Baumgartner după moartea sa! Ce au publicat despre regretatul iubit al Mihaelei Rădulescu
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Pe vremuri făcea furori la tv, dar acum a intrat într-un con de umbră. Mulți nu-și dau seama cine e și ce s-a ales de ea
observatornews.ro
Greşeala pe care o fac tot mai mulţi şoferi fără să-şi dea seama. Amenda sare de 600 de lei
StirileKanalD
Nu scăpăm de valul de căldură! ANM: Cod galben de caniculă în mai multe județe
KanalD
Schimbare totală în sistemul de burse! Câți bani vor încasa elevii
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Am testat în România cel mai așteptat SUV VW. Vei uita de Touareg - VIDEO
Descopera.ro
Capcanele pe care Hitler și Stalin și le-au întins reciproc
Capital.ro
O nouă taxă pentru românii din străinătate. Guvernul îi obligă să dea bani: De ce să nu plătească?
Evz.ro
Măsuri drastice în Bulgaria. Radarele detectează automat abaterile pe banda de urgență
A1
Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea iubitului ei, Felix Baumgartner. Ce mesaj dureros a publicat în mediul online
Stirile Kanal D
O nouă pistă în căutarea lui Emil Gânj. Criminalul s-a întâlnit cu un cioban și i-a furat mâncarea
Kfetele
Mihaela Rădulescu, o nouă declarație cutremurătoare de dragoste și doliu pentru Felix Baumgartner: "A murit făcând ceea ce iubea cel mai mult! Sunt pierdută fără el!"
RadioImpuls
Dezvăluirea Manuelei a zguduit emisiunea. Andreea Mantea: "De ce zici așa încet? Te temi de ceea ce zici, nici tu nu te crezi?". Concurenta din Casa Iubirii nu s-a abținut și a recunoscut. Veronica intervine: "Te dai mare îngeraș aici"
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Dumnezeule, cât ești de frumoasă! Vrei să fii iubita mea?
Descopera.ro
Conținutul total neașteptat al unor cutii de prăjituri sosite pe un aeroport german