Prima pagină » Actualitate » VIDEO | Un șofer din Cluj, fără permis, a spulberat o mașină cu șapte pasageri și a fugit de la locul accidentului. Doi oameni sunt în stare critică

VIDEO | Un șofer din Cluj, fără permis, a spulberat o mașină cu șapte pasageri și a fugit de la locul accidentului. Doi oameni sunt în stare critică

Rene Pârșan

Accident teribil într-o comună din județul Cluj, Căpușul Mare, pe DN1 (E60). Un șofer, de 34 de ani, fără permis, a intrat pe contrasens și a spulberat un autoturism care circula normal. În urma coliziunii, opt pasageri, între care trei copii și șoferii au fost răniți grav. Nici o victimă nu a decedat pe loc, dar două persoane au fost transportate în stare critică la spital. Șoferul care a provocat tragedia a fugit de la locul accidentului și prins la aproape doi kilometri. Nu era beat.

Miercuri după-amiază, într-un grav accident rutier produs în localitatea Căpuşu Mare, judeţul Cluj, opt oameni au fost la un pas de moarte. Patru dintre pasageri au rămas blocați într-un autoturism, fiind descarcerați de către echipajele de intervenție. Unul dintre şoferii implicaţi, cel care pare să fi provocat accidentul, a fugit de la locul coliziunii, fiind găsit de către poliţişti la doi kilometri. Acesta nu are permis de conducere, au stabilit poliţiştii.

Șoferul vinovat a fost capturat la doi km distanță

Șoferul vinovat a fost capturat de către poliţişti la aproximativ un kilometru şi jumătate-doi kilometri de locul accidentului, în zona unui pod. Bărbatul din Cluj-Napoca, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul preliminar fiind negativ. El a fost dus la o unitate pentru recoltarea de probe biologice, în urma analizelor urmând a fi stabilită alcoolemia.

Doi răniți în stare critică

Una dintre victimele, un bărbat în vârstă de 30 de ani, este în stare critică, a intrat în stop cardio-respirator şi a fost resuscitat pe loc și transportat la o secție ATI din Cluj. A doua victimă în stare gravă este o femeie în vârstă de 20 de ani. Alte patru persoane implicate în accident, între care trei minori, au fost duse la spital. Inclusiv şoferul care a plecat de la locul accidentului este rănit, transmite ISU Cluj.

”Din primele cercetări efectuate de poliţişti la faţa locului a rezultat că un autoturism condus de un bărbat de 37 de ani, din Cluj-Napoca, în direcţia municipiul Cluj-Napoca, a intrat în coliziune cu un autoturism condus din sensul opus, la volanul căruia se afla un bărbat de 45 de ani, din judeţul Bihor.  După coliziunea dintre cele două autovehicule, bărbatul de 37 de ani a părăsit locul accidentului, fiind depistat la scurt timp de poliţiştii Secţiei 8 Poliţie Rurală Huedin”, informează IPJ Cluj.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
SCANDAL la Guvern! Sindicatul angajaților, atac la adresa lui Bolojan: La 17 august unde erați?
Digi24
Doi neozeelandezi au pedalat pe lângă Dunăre „de la izvor până la mare” și au documentat cea mai mare problemă din această vară
Cancan.ro
DRAMA neștiută a medicului rezident de 28 de ani care s-a aruncat de la etajul 14. De ce boală sufereau părinții lui
Prosport.ro
Ce a pățit o turistă la hotelul Simonei Halep din Mamaia: „Am făcut plângere la Poliție și la ANPC!”
Adevarul
Selecționerul Egiptului ar fi leșinat încercând să oprească o păruială între cele două soții ale sale
Mediafax
IREAL! Un al doilea război ar putea izbucni la granița României
Click
Detalii cutremurătoare despre drama medicului rezident care s-a sinucis. Ce se întâmpla în viața lui
Digi24
„O minune care mi-ar putea salva viaţa”. Câștigătoarea celui mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 și-a ridicat banii
Cancan.ro
Cea mai nouă PROFEȚIE a 'Profetului Apocalipsei': Război total între aceste 5 țări, în octombrie 2026
Ce se întâmplă doctore
Îl mai ții minte pe Vierme de la Animal X? Cum arată acum, la 42 de ani, și cu ce se ocupă! E schimbat total și mulți nu l-au mai recunoscut
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Licitație pentru mașini electrice la Onești. Cum arată cerințele tehnice pentru cele șapte vehicule?
Descopera.ro
Mulți greșesc: Cum calculezi corect câți ani are câinele tău?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – De ce ai burta așa mare? – Am mâncat 10 sarmale
Descopera.ro
Ruinele unei civilizații uitate, descoperite cu ajutorul tehnologiei LiDAR în pădurea amazoniană