Prima pagină » Știri externe » Kamala Harris ar fi de acord cu CONDIȚIILE impuse de Donald Trump pentru a participa la dezbaterea electorală. Ce a solicitat fostul președinte

Kamala Harris ar fi de acord cu CONDIȚIILE impuse de Donald Trump pentru a participa la dezbaterea electorală. Ce a solicitat fostul președinte

Kamala Harris ar fi de acord cu CONDIȚIILE impuse de Donald Trump pentru a participa la dezbaterea electorală. Ce a solicitat fostul președinte
Kamala Harris ar fi de acord cu condițiile impuse de Donald Trump pentru a participa la dezbaterea electorală. Ce a solicitat fostul președinte

Echipa de campanie a candidatei la Președinția SUA, democrata Kamala Harris, ar fi acceptat condițiile cerute de contracandidatul său, republicanul Donald Trump, referitoare la dezbaterea electorală programată pentru săptămâna viitoare.

Printre condițiile acceptate se numără și aceea privind oprirea microfoanelor candidatului care nu vorbește, a declarat miercuri o sursă apropiată discuțiilor și citată de Reuters.

Dezbaterea ar fi prima dintre Trump și Harris, care a preluat rolul de candidat democrat de la președintele Joe Biden, în urma deciziei acestuia din urmă de a renunța la o a doua candidatură.

Sursa, care a preferat să rămână anonimă, a spus că echipa lui Harris încă speră ca, în unele momente, ABC News, care va găzdui dezbaterea din 10 septembrie, să fie nevoită să activeze microfoanele și să lase candidații să răspundă.

Sondajele au arătat că Trump și-a construit un avantaj față de Biden, dar Harris a trecut de atunci înaintea candidatului republican în unele sondaje de opinie naționale.

În weekend, Harris i-a cerut lui Trump să dezbată cu ea cu microfoanele pornite pe tot parcursul evenimentului.

Așa-numitele „microfoane fierbinți” pot ajuta sau încurca un candidat, deoarece pot surprinde unele comentarii care nu sunt destinate publicului. De asemenea, microfoanele oprite îi împiedică pe participanți să-și întrerupă adversarul.

Consilierul principal al Trump, Jason Miller, a spus că este încântat că Harris și echipa ei au acceptat regulile.

Donald Trump a amenințat că nu participă la dezbatere dacă microfoanele nu sunt oprite

Recent, Donald Trump a declarat că s-ar putea retrage din dezbaterea cu contracandidata sa la alegerile prezidențiale.

În timp ce echipa de campanie a lui Harris spune că aceasta ar putea să participe la dezbatere dacă microfoanele puse la dispoziția candidaților vor rămâne pornite pe toată durata evenimentului, Trump a sugerat că ar putea să nu participe deloc, aceasta pentru că televiziunea ABC, unde ar urma să aibă loc dezbaterea, ar fi părtinitoare. Citește mai mult…

Sursa foto: Shutterstock

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cele mai bune 3 orașe din Europa la capitolul viață de noapte. Ce oferă?
Digi24
Cum se explică numărul mare de cutremure devastatoare care au avut loc în acest an. „Pare a fi un tipar”
Cancan.ro
Cât cere Leo de la Roșiori ca să cânte la o nuntă în 2026. Ce tarif are, pentru un program scurt, de 45 de minute, sau pentru toată noaptea
Prosport.ro
Imaginile care au făcut furori pe internet! Fosta soție a starului, în bikini
Adevarul
Sfârșit de vară cu delicii demențiale în bucătărie. Trei rețete românești de final de sezon care te fac „să lingi cratița și pe dosul afumat”
Mediafax
Nebunie în cluburi: pastile de ecstasy cu fața lui Donald Trump. Autoritățile avertizează că pot ucide
Click
Detaliul observat de Alexandru Ciucu. Cu cine seamănă, de fapt, fiicele lui și ale Alinei Sorescu
Digi24
Capcana shrinkflation în magazinele din România: Mii de produse la raft cu preț neschimbat, dar gramaj redus. „Se cunoaște la buzunar”
Cancan.ro
A cerut test ADN, dar Patriarhul Daniel i-ar fi dat o casă! Unde a dispărut femeia care spunea că îi este fiică
Ce se întâmplă doctore
Cât a plătit Gabriela Cristea pentru injecțiile de slăbit. Prețul unui an de tratament este uriaș: „Pentru un om obișnuit, costurile sunt imense”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Permisul de conducere și certificatul de înmatriculare se scumpesc din 15 septembrie 2026. Noile tarife anunțate de DGPCI
Descopera.ro
Ce este un material misterios și roșiatic observat pe Pluto?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
Zile de cumpănă pentru România. Mărturia unui diplomat francez