Prima pagină » Actualitate » Tragedie în Timiș. Un tânăr de 29 de ani a MURIT după ce s-a izbit violent cu mașina de un copac. Autoturismul a luat foc

Tragedie în Timiș. Un tânăr de 29 de ani a MURIT după ce s-a izbit violent cu mașina de un copac. Autoturismul a luat foc

Tragedie în Timiș. Un tânăr de 29 de ani a MURIT după ce s-a izbit violent cu mașina de un copac. Autoturismul a luat foc
Sursa foto: Facebook/tion.ro - Captur[ foto

Accident tragic în Timiș. Un tânăr șofer de 29 de ani și-a pierdut viața într-un grav accident rutier petrecut în localitatea Blajova, județul Timiș.Mașina pe care o conducea a ieșit de pe șosea și s-a izbit violent de un copac, iar impactul l-a proiectat prin parbriz. Autoturismul făcut zob în impact a luat foc.

Potrivit primelor informații, accidentul s-a produs sâmbătă, 27 aprilie, în jurul orei 19:20, pe D.C. 161, între localitățile Nițchidorf și Blajova.

Tânărul șofer, din localitatea Otvești, a pierdut controlul volanului, iar autoturismul a părăsit partea carosabilă și s-a lovit de un copac de pe marginea drumului.În urma impactului extrem de puternic, conducătorul auto a fost proiectat prin parbriz, iar mașina a fost cuprinsă de flăcări, potrivit Observatornews.ro.

Șoferul, găsit decedat lângă mașină

Echipajele de pompieri de la ISU Timiș și o ambulanță au ajuns rapid la fața locului. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru tânăr, fiind declarat decedat.

„În urma evenimentului rutier, șoferul a fost declarat decedat de către medicul de pe ambulanță”, au transmis reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș.

„Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, conducătorul auto fiind declarat decedat de către echipajul medical aflat la fața locului”, au precizat reprezentanții IPJ Timiș.

Polițiștii din Timiș au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs tragedia.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Știri false despre „alimente contaminate din Ucraina” se răspândesc în mediul online din Polonia
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
BREAKING | Anunț de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu! Familia antrenorului a venit de urgență în țară
Prosport.ro
FOTO. Catrinel Menghia și Diana Munteanu, vizite în apartamentul lui Adi Mutu: „Mi-a spus să-i zic că sunt vărul lui”
Adevarul
Britanicii susțin că România și Danemarca sunt în primejdie. Expert român: „Pericolul real există și se manifestă deja”
Mediafax
Veste bună! Sumele pentru unele beneficii sociale, virate în avans de ANPIS. Când vor ajunge banii la beneficiari
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cele trei puncte la care țarul nu va renunța. Consilierul lui Putin dezvăluie liniile roșii peste care Rusia nu va trece
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Ce se întâmplă doctore
Transformarea uluitoare a prezentatorului celebru, după ce a slăbit spectaculos! Acum e alt om, abia l-au recunoscut apropiații
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
E legal să oprești cu avariile în fața unei farmacii sau brutării? Răspunsul oficial
Descopera.ro
Ce spune ȘTIINȚA despre oamenii care ADORĂ sensurile giratorii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Furnicile au o abilitate uimitoare de „a mirosi” moartea