Prima pagină » Sport » Gigi Becali a anunțat sosirile și plecările de la FCSB

Gigi Becali a anunțat sosirile și plecările de la FCSB

Gigi Becali a anunțat sosirile și plecările de la FCSB

Gigi Becali a vorbit despre transferurile de la FCSB în această vară. Finanțatorul a vorbit despre sosiri și plecări. La capitolul achiziții a explicat situația mutării lui Dennis Politic și schimbul cu Alexandru Musi.

Omul de afaceri i-ar vrea la echipa sa pe Alexandru Mitriță, de la Universitatea Craiova, Louis Munteanu, de la CFR Cluj, dar și Dennis Politic și Boateng de la Dinamo. Totuși, mutările sunt greu de realizat.

Dennis Politic are o cotă de de 1.200.000 de euro, iar Alexandru Musi are 800.000 de euro.

Gigi Becali a anunțat sosirile și plecările de la FCSB

„Credeți că sunt chiar idiot? Cum adică să dau un jucător care poate e chiar mai valoros decât celălalt, plus un milion? Ei profită de faptul că vreau performanță imediată, jucători acum. Îl dau pe Musi și 500.000, dar un milion nici vorbă, niciodată-n viața ta.

Nu aduc niciun jucător din străinătate, nu iau jucători pe care nu-i cunosc eu. Nu-i mai bine să nu mai merg la ghici, cât de cât să am un reper? Și le fac contract 1 an + 3 ani sau 1 an + doi ani. Peste un an, hai la revedere dacă nu-mi convine de tine!”, a spus Gigi Becali, la GSP.

„Să zicem că unul ar fi aproape, dar nu vă pot spune cine. Dintre ceilalți 4, să spunem că sunt doi aproape. Dar nu vă pot da detalii. Unul e 90%, e posibil chiar mai mult de atât. Nu vă pot spune, că ei stau la pândă și apoi mă copiază!”, a mai declarat Gigi Becali, care a anunțat și plecările: „Pleacă Baeten, a expirat contractul. Pe Băluță și Edjouma să vedem dacă-i dăm la schimb, dacă putem face schimb cu cineva”, a mai declarat el.

Jordan Gele (32 de ani) va rămâne la FCSB. „Am vorbit cu Meme…Hai să-l ținem, să-și facă treaba. Niciun meci în care l-am avut pe teren nu l-am pierdut. Le-am câștigat pe toate. Și-a făcut treaba, a ținut de minge a făcut, a dres, i-a dat gol lui Dinamo la 1-1. Și-a făcut treaba”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Cu cât a fost amendată o persoană care a trezit cu sirena unui vapor un urs polar care dormea într-un arhipelag norvegian
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Expert spaniol în longevitate: „Nu aș recomanda aceste trei fructe nici celui mai mare dușman al meu”
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
De ce a lipsit Nicușor Dan de la ceremoniile de Ziua Marinei. Explicațiile consilierului prezidențial Eugen Tomac
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Ai probleme cu somnul într-un loc nou? De vină este „efectul primei nopți”