Prima pagină » Actualitate » Întorsătură de situație în cazul UCIDERII Denisei. Descoperirea medicilor legiști contrazice mărturia criminalului

Întorsătură de situație în cazul UCIDERII Denisei. Descoperirea medicilor legiști contrazice mărturia criminalului

Întorsătură de situație în cazul UCIDERII Denisei. Descoperirea medicilor legiști contrazice mărturia criminalului

Medicii legiști care au efectuat necropsia Denisei, tânăra ucisă în Italia de Vasile Furmuzache, au făcut o descoperire care contrazice versiunea pe care românul a susținut-o în fața anchetatorilor, referitor la cele întâmplate când a comis crima. 

În urma autopsiei Denisei Păun, realizată sâmbătă, legiștii au constatat că mutilarea victimei s-a produs cu o armă care nu corespunde cuțitului de bucătărie pe care l-a invocat suspectul român.

Mai  exact, criminalul ar fi folosit o armă albă cu lamă lungă, posibil o macetă sau un satâr.

Versiunea lui Furmuzache, care a declarat că ar fi comis crima cu ajutorul unui cuțit de bucătărie nu se potrivește cu urmele descoperite de legiști

Anchetatorii continuă ancheta și fac noi cercetări în locul unde au fost găsite trupurile neînsuflețite ale celor două femei, pe care Furmuzache a recunoscut că le-a ucis. Până la acest moment, oamenii legii au găsit două cuțit incendiate și patru telefoane mobile, dintre care unul era ascuns sub scaunul din mașina românului.

Între timp, autoritățile au luat măsuri pentru protejarea soției criminalului și ai celor doi copii de posibile acte de răzbunare, aceștia fiind duși într-o locație specială. Locuința lui Furmuzache este pusă sub sechestru și la dispoziția procurorilor pentru percheziții ulterioare.

Pornind de la declarațiile lui Frumuzache referitoare la cele două crime și alte indicii găsite în timpul anchetei, care se află în plină desfășurare, autoritățile italiene conturează ipoteza că au de-a face cu un criminal în serie. Polițiștii analizează listele cu femei dispărute în regiunile în care acesta a locuit, în încercarea de a descoperi alte potențiale victime.

Citește și:

ROMÂNUL care a ucis două femei în Italia, mărturisire șoc colegilor din penitenciar. De ce a fost desfigurat criminalul

Ucigașul Denisei Adas, criminal în SERIE în Italia. Vasile Frumuzache este bănuit că ar mai fi ucis și alte femei, pe lângă Denisa și Ana Maria

Anchetatorii caută alte VICTIME ale lui Vasile Frumuzache, după a doua crimă mărturisită

Recomandarea video

Mediafax
Presa maghiară despre alegerile de la București: „Aproape nimănui nu i-a păsat cine va fi noul primar”
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Situație incredibilă într-o comună din Botoșani: după tată și mamă, a venit rândul fiicei să conducă primăria
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cine este și ce avere are Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei
Cancan.ro
Prima gafă de primar a lui Ciprian Ciucu! L-a atacat direct pe Nicușor Dan: 'Mi-a scăpat acest lucru'
Ce se întâmplă doctore
Dieta-minune cu care a slăbit Ozana Barabancea. Are o siluetă trasă prin inel și arată mai bine ca-n tinerețe!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
UE s-a răzgândit și nu mai interzice motoarele diesel. Dar impune anumite condiții
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Când au fost inventate închisorile?