Prima pagină » Sport » Yani Zaharia, campion european și mondial la kempo, la borna 23: „Nu am vrut să-mi serbez ziua!”

Yani Zaharia, campion european și mondial la kempo, la borna 23: „Nu am vrut să-mi serbez ziua!”

Yani Zaharia, campion european și mondial la kempo, la borna 23: „Nu am vrut să-mi serbez ziua!

Luptătorul de kempo și MMA Yani Zaharia, multiplu campion european și mondial, a sărbătorit împlinirea vârstei de 23 de ani.

Deși se află într-o perioadă extrem de intensă, cu două antrenamente pe zi și cu două campionate programate la doar o săptămână distanță unul de altul, sportivul a ales să își aniverseze ziua alături de cei dragi.

Yani Zaharia, campion european și mondial la kempo, la borna 23: „Nu am vrut să-mi serbez ziua!”

„Sincer, nu am vrut să-mi serbez ziua. Aveam în plan să plec cu cortul pe munte, să mă detașez.

Dar tata, Sanda, frații mei și prietenii m-au întrebat ce fac de ziua mea și, de dragul lor, am zis să ne vedem într-un cadru restrâns”, a povestit Yani.

Petrecerea a avut loc la „Kapkana by Yani Zaharia”, barul său, unde plănuiește ca aceasta să fie ultima aniversare organizată aici.

„De doi ani lucrez la un proiect nou, iar la anul îmi voi serba ziua acolo, la noua locație. Le-am spus invitaților să nu-și facă griji cu cadourile, important era să fie alături de mine.

Am avut prieteni aproape, dar cel mai mult a contat familia: tata, Amatto Zaharia, și frații mei, Timon și Yamato.”

Considerat unul dintre cei mai promițători luptători ai noii generații, Yani Zaharia are deja un palmares impresionant și își propune să ducă mai departe drapelul României pe marile scene internaționale.

Are performanțe extraordinare în Kempo

Yani Zaharia și-a reconfirmat statutul de lider mondial în Kempo la categoria 85 Kg, acum 5 luni, cucerind două medalii de aur la cea de-a 21-a ediție a Campionatului Mondial de Kempo.

Evenimentul fericit s-a petrecut la Caldas da Rainha, Portugalia. „Sunt mândru să aduc din nou aurul acasă. Este o onoare întotdeauna să reprezint România la cel mai înalt nivel și să lupt pentru visul meu de a deveni un simbol al excelenței în Kempo, atât ca sportiv dar mai ales, ca OM”, a declarat, la vremea respectivă, Yani Zaharia.

Recomandarea video

Mediafax
Trump afirmă că SUA sunt pe punctul de a „duce treaba la bun sfârșit” în Iran
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Cine ar putea fi criminalul medicului Cristian Staicu. Ce au descoperit anchetatorii
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Discursul lui Trump despre războiul din Iran crește prețul petrolului: „Îi vom duce înapoi în epoca de piatră”. Niciun cuvânt despre NATO
Mediafax
Senator american, despre declarația lui Trump privind NATO: Nesăbuită și periculoasă. Propunerea de retragere „ar încuraja adversari ca Rusia și China”
Click
Condimentul care amărăște carnea de miel. Strică gustul preparatului
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Jojo și fostul soț au dezgropat securea războiului! Urmează un interogatoriu în instanță, tensiunea a ajuns la cote maxime
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
OpenAI, acuzată că a încalcat drepturile de autor asupra unor cărți pentru copii