Prima pagină » Sport » De ce sunt nemulțumiți cei de la U Cluj și CFR înaintea derby-ului. „Nu se poate face mai mult”

De ce sunt nemulțumiți cei de la U Cluj și CFR înaintea derby-ului. „Nu se poate face mai mult”

De ce sunt nemulțumiți cei de la U Cluj și CFR înaintea derby-ului. „Nu se poate face mai mult”

U Cluj – CFR se joacă luni, 29 septembrie, de la ora 21:00, iar ambele părți sunt nemulțumite cu această programare.

Ultimul meci al etapei 11 e în direct la Digi Sport și Prima Sport. CFR Cluj e codașă în clasament, dar speră să câștige derby-ul, mai ales că Louis Munteanu e apt de joc.

De ce sunt nemulțumiți cei de la U Cluj și CFR înaintea derby-ului

„Să joci luni seara un derby local, unde prioritatea ar trebui să fie stadionul full, copiii să-și dorească să fie ca Nistor, ca Deac sau ca Chipciu, ei nu au cum să vină la meci, pentru că a doua zi la școală. Eu la fete o să le dau espresso dimineață, să-și țină ochii deschiși (râde). Plus că și oamenii care muncesc să termine la 11 noaptea și a doua zi se trezesc… Nu știu, dacă am avea cultura celor din vest și stadioanele ar fi pline și cererea ar fi extraordinar de mare la fiecare meci, acceptăm că putem să jucăm și luni. Dar când joci luni un derby în care ar putea să se strângă 30.000 de oameni și probabil nu o să fie 30.000 de oameni… Asta e, trebuie să ne conformăm. Dar îmi pare rău pentru suporterii care vor să vadă meciul pe viu, pentru că ei vor avea de suferit din treaba asta”, a declarat Alexandru Chipciu, liderul de la U Cluj.

Andrea Mandorlini, antrenorul de la CFR Cluj, a spus: „Îmi pare rău. Este frumos ca la acest derby să fie multă lume, aș fi vrut să vină multă lume, dar înțeleg problema, dificultățile. Luni seara, un meci la o oră așa înaintată, nu e… Suntem alături de suporterii noștri și cu fanii în general. Cu siguranță, la o altă oră, în altă situație ar fi fost mai multă lume, ar fi trezit un alt entuziasm. Dar asta este situația, nu se poate face mai mult, să spunem nimic, trebuie să acceptăm situația. Dar nu suntem fericiți, cum cred că nu sunt fericiți nici suporterii”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
Sondaj INSCOP rezultate alegeri București 2025. Ciprian Ciucu îl devansează clar pe Daniel Băluță. Cum stau ceilalți candidați
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate exit-poll, alegeri București 2025. Diferență de 6 procente între primele două locuri, cum arată clasamentul
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe