Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Sile Pușcaș: „Ștampila de „regele gunoaielor” a apărut după ce am apărut lângă Simion. S-a încercat ca imaginea mea să fie DENIGRATĂ”

Sile Pușcaș: „Ștampila de „regele gunoaielor” a apărut după ce am apărut lângă Simion. S-a încercat ca imaginea mea să fie DENIGRATĂ”

Andrei Rosz
Sile Pușcaș: „Ștampila de „regele gunoaielor” a apărut după ce am apărut lângă Simion. S-a încercat ca imaginea mea să fie DENIGRATĂ”

Într-o ediție transmisă live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă Show”, Sile Pușcaș, om de afaceri, a vorbit despre cum a fost transformat de presă în „regele gunoaielor”. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Sile Pușcaș: „Suntem o companie micuță sau medie, de talie medie, din nordul țării și încercăm să ne desfășurăm activitatea în condiții normale, condiții normale care în ziua de astăzi în România…

Invitat la „Marius Tucă Show”, Sile Pușcaș a vorbit despre cum i-a fost dată titulatura de rege al gunoaielor. Acesta susține că este departe de a fi un adevărat rege al gunoaielor. Adaugă, chiar, că și-ar dori măcar într-o comunitate mică să fie. Omul de afaceri susține că deține o firmă mică spre medie și se descurcă în condiții normale. Sile a vorbit și despre motivele pentru care a fost denumit rege al gunoaielor.

„Da, într-adevăr, mi-aș fi dorit poate să fiu regele gunoaielor și într-un sat și într-o localitate mică. Nu, nici pe departe nu sunt regele gunoaielor. A fost această sintagmă, ștampilă care mi s-a pus cu mult mai mult timp în urmă, pentru a scoate unele lucruri în evidență. Pot să vă spun cu siguranță că sunt zeci, zeci de companii în România, mult în fața noastră, ca cifră de afaceri, ca profit, ca absolut tot. Nici într-un caz. Doar că cred că undeva în zona asta media sună puțin denigrator să fii regele gunoaielor. Nu suntem la nivelul ăsta și nici nu ne-am propus să fim. Suntem o companie micuță sau medie, de talie medie, din nordul țării și încercăm să ne desfășurăm activitatea în condiții normale, condiții normale care în ziua de astăzi în România… Am apărut public alături de George la acea dezbatere la Euronews, singura, de fapt, care a avut loc. Și de acolo a început această sintagmă ca regele gunoaielor, în spatele lui George Simion. Practic ce s-a încercat, bine pregătit, intenționat, imaginea mea să fie pusă într-o lumină foarte neagră, foarte proastă, să se arate oamenilor că uitați, de fapt, cine sunt oamenii care susțin suveranismul. Cine sunt oamenii, cum arată oamenii care îl susțin pe George Simion? S-a și reușit în mare parte.”, a explicat afaceristul.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Presa germană: România, prinsă în focul încrucișat al războiului Rusiei împotriva Ucrainei
Digi24
„Ura, suntem live!”. Aventurile Dianei Șoșoacă la Moscova: laudă Kremlinul și se plânge că nu merge Facebook. Meta e interzisă în Rusia
Cancan.ro
O fetiță de doar 7 ani a murit la o piscină celebră din București. Ireal ce făceau părinții ei în acest timp
Prosport.ro
FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
Adevarul
De ce au abandonat împărații romani Dacia. Motivele uneia dintre cele mai controversate decizii din istoria Imperiului Roman
Mediafax
Director CNAIR: Nivel insuficient de mobilizare pe șantierele unui lot al A0 Nord
Click
De ce a plecat Diana Matei din MApN după aproape 20 de ani. Câți bani câștiga: „Mi-e foarte greu...”
Digi24
Ziua în care patru bombe nucleare au căzut pe teritoriul Spaniei. O tragedie aviatică ale cărei urmări se simt și 60 de ani mai târziu
Cancan.ro
BREAKING‼️ E cod ROȘU😲 ANM anunță prăpăd și recomandă să NU ieșiți din case↘️
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de la țară a lui Cheloo. Rapper-ul a lăsat în urmă viața agitată de la oraș și s-a mutat în Breaza. Are o curte imensă
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Video / Skoda Octavia Facelift 2.0 TDI. De ce rămâne una dintre favoritele românilor
Descopera.ro
De ce generațiile mai tinere par să îmbătrânească mai repede și cum le afectează asta sănătatea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Descopera.ro
Jamaican Blue Mountain: de ce una dintre cele mai exclusiviste cafele din lume este cultivată printre nori