Prima pagină » Știri » Compania Wizz Air va folosi, temporar, Aeroportul Internațional Henri Coandă

Compania Wizz Air va folosi, temporar, Aeroportul Internațional Henri Coandă

Wizz Air va opera temporar, patru zboruri, de pe Aeroportul Internațional "Henri Coandă" - Otopeni, potrivit unui comunicat de miercuri al companiei.

Wizz Air va opera temporar, patru zboruri, de pe Aeroportul Internațional "Henri Coandă" – Otopeni, potrivit unui comunicat de miercuri al companiei.

Astfel, în perioada 18 ianuarie – 26 februarie, zborurile Valencia-București, Barcelona-București și Liverpool-București vor fi operate de pe aeroportul amintit anterior. De asemenea, pentru intervalul 19 ianuarie – 27 februarie, zborurile București-Londra vor fi mutate tot pe Aeroportul Internațional "Henri Coandă". Compania a început deja procesul de informare a pasagerilor care și-au rezervat bilete, începând cu data de 14 ianuarie. Decizia a fost luată ca urmare a perturbărilor operaționale înregistrate începând cu 15 decembrie 2007.

Wizz Air operează o flotă de aeronave Airbus A320, din șase baze, pe aproximativ o sută de rute. Compania are zboruri din Polonia, Ungaria, Bulgaria, Croația și România către numeroase destinații din Europa. Wizz Air a intrat pe piața din România în iulie 2006 și a stabilit baza operațională din București în iunie 2007. Wizz Air a anunțat de curând faptul că cea de-a 8-a bază operațională a companiei se va deschide în mai 2008 la Cluj.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ULTIMA ORĂ! Mesaj RO-Alert în Tulcea. Pot cădea obiecte din spațiul aerian
Digi24
Șicanarea din trafic care a dus la o decizie fără precedent. Condamnare-record pentru un șofer de TIR
Cancan.ro
A murit pilotul Mihai Vîrdol. Anunțul făcut de forțele aeriene române
Prosport.ro
Rusoaica Irina Shayk se iubește la 40 de ani cu un star mai tânăr decât ea cu 11 ani
Adevarul
A murit Ion I. Brătianu, considerat ultimul descendent direct al familiei care a marcat politica României moderne. Avea 87 de ani
Mediafax
OANA GHEORGHIU acuză cumulul de funcții din companiile de stat din energie
Click
Un român s-a întors acasă după 44 de ani în care familia l-a crezut mort. Cum a reușit să ajungă în țară
Digi24
Diana Șoșoacă, transportată la spital. A fost implicată într-un accident rutier în București
Cancan.ro
Cât a plătit un turist pentru un șnițel cu piure la o cantină din Eforie Nord. Nu e o glumă!
Ce se întâmplă doctore
O mai ții minte pe „Mama Natură”? Cum s-a schimbat Roxana Ionescu după ce a renunțat la tv. Nu o mai recunosc mulți!
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dedeman vine cu reduceri la scutere și tricicluri electrice. Care este cel mai accesibil model
Descopera.ro
Structuri gigantice au fost observate în atmosfera lui Venus
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ea în dormitor: – Eu nu sunt genul acela de fată!
Descopera.ro
Ce efect au schimbările climatice pe piața imobiliară?