Prima pagină » Economic » Suma enormă pe care PokerStars a ales să o plătească. Ce se va alege de cea mai mare companie de poker online

Suma enormă pe care PokerStars a ales să o plătească. Ce se va alege de cea mai mare companie de poker online

Suma enormă pe care PokerStars a ales să o plătească. Ce se va alege de cea mai mare companie de poker online
PokerStars, cea mai mare companie de poker online din lume, a acceptat să plătească 731 de milioane de dolari pentru a i se retrage acuzațiile legate de metode frauduloase de a procesa plățile și ocolirea restrictțiilor impuse jocurilor de noroc online.

PokerStars, cea mai mare companie de poker online din lume, a acceptat să plătească 731 de milioane de dolari pentru a i se retrage acuzațiile legate de metode frauduloase de a procesa plățile și ocolirea restrictțiilor impuse jocurilor de noroc online, scrie ZF.

În cadrul acordului, PokerStars, localizată în insula Man, în apropierea Irlandei, va achiziționa Full Tilt Poker, un vechi rival care a colapsat ca urmare a unei decizii a autorităților americane de a închide operațiunile celor mai mari operatori din poker. Înțelegerea prevede ca 547 de milioane de dolari să se îndrepte înspre guvernul SUA, iar 184 de milioane pentru despăgubirea clienților Full Tilt care aveau sume de bani în conturile companiei.

Acordul va pune capăt episodului Full Tilt Poker, o companie construită de Ray Bitar, cu ajutorul campionilor la poker Chris „Jesus” Ferguson și Howard Lederer, despre care Preet Bharara, procurorul din Manhattan, susține că a fost o schemă Ponzi. Ofensiva procurorului continuă, incluzând acuzații la adresa fondatorului pokerstars, Isai Scheinberg, legate de activități ilegale de pariuri. Bitar, întors recent în SUA din Irlanda pentru a-i fi aduse la cunoștință acuzațiile formulate împotriva sa, a pledat nevinovat șI a fost eliberat pe cauțiune.

CITEȘTE ÎN CONTINUARE PE ZF.RO.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Cel mai frumos sat din lume, sufocat de turiști. Ce pregătesc autoritățile?