Prima pagină » Actualitate » ACCIDENT tragic la Bârlad. Un tânăr de 19 ani a murit după ce mașina în care se afla s-a izbit violent de o cisternă plină cu motorină

ACCIDENT tragic la Bârlad. Un tânăr de 19 ani a murit după ce mașina în care se afla s-a izbit violent de o cisternă plină cu motorină

ACCIDENT tragic la Bârlad. Un tânăr de 19 ani a murit după ce mașina în care se afla s-a izbit violent de o cisternă plină cu motorină
FOTO - Caracter ilustrativ

Un tânăr de 19 ani și-a pierdut viața miercuri seară, într-un grav accident rutier produs la intrarea în municipiul Bârlad. Mașina în care se afla a intrat pe contrasens, lovindu-se frontal de o cisternă care transporta motorină.

Accidentul s-a produs după ce șoferul autoturismului, un tânăr de 24 de ani, a efectuat o depășire riscantă. Mașina a ajuns pe contrasens, unde s-a ciocnit violent cu cisterna. În urma impactului, cisterna s-a fisurat, iar cabina acesteia a fost proiectată în afara carosabilului.

La fața locului au sosit echipaje de pompieri, poliție și SMURD, care i-au scos pe cei doi tineri dintre fiarele contorsionate și au luat măsuri pentru prevenirea unui dezastru, având în vedere scurgerile de motorină pe carosabil.

Pasagerul de 19 ani a fost transportat de urgență la spital în stare de comă de gradul IV. În ciuda eforturilor depuse de medici, tânărul a decedat, potrivit Știrileprotv.

Circulația a fost oprită pe ambele sensuri în zona accidentului pentru mai multe ore.

Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ungaria, măsuri extreme pe Dunăre pentru Paks: 150.000 de metri cubi de piatră și barje pregătite de scufundare
Digi24
„Un atac împotriva Federației Ruse”. Moscova amenință direct Republica Moldova
Cancan.ro
Motivul REAL pentru care Denise Rifai a fost înlocuită cu Cătălin Măruță la Antena 1
Prosport.ro
FOTO. Antonela, iubita mult mai tânără a milionarului Arpad Paszkany, în jacuzzi
Adevarul
Fata din Roșiori de Vede care a absolvit Harvard și lucrează la NATO. Povestea Laviniei Teodorescu: „M-aș întoarce oricând în România”
Mediafax
Fenomen SPECTACULOS astăzi! Eclipsa de Soare poate fi observată din România. Care sunt cele mai bune locuri
Click
România, zgâlțâită de cutremure! Sofia Vicoveanca stă într-un bloc cu bulină roșie: „E pericol!” Avertismentul arhitectului Mihai Albu
Digi24
Noi informații despre accidentul mortal din centrul Brașovului. Ce s-ar fi întâmplat, de fapt, cu șoferul
Cancan.ro
Anna și pensionarul MApN s-au autodenunțat. Gestul de pe Transfăgărășan e pistol cu apă. Iubirea lor a trecut granița (și nu doar o dată)!
Ce se întâmplă doctore
Dieta cu două mese pe zi a Amandei Holden! Actrița își expune cu nonșalanță trupul perfect, la 55 de ani
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Problema neașteptată a cablurilor pe bază de soia. Un șofer a plătit scump
Descopera.ro
Furnicile lucrează mai bine în grupuri mari, au aflat oamenii de știință
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ieri m-am jucat cu soția de-a doctorița și pacientul!
Descopera.ro
Deținerea unui câine ar putea avea efecte surprinzătoare asupra sănătății copiilor, indică un studiu