Prima pagină » Actualitate » Bărbat din București, REȚINUT pentru violență domestică. Și-a agresat în mod repetat sora mai mare

Bărbat din București, REȚINUT pentru violență domestică. Și-a agresat în mod repetat sora mai mare

Bărbat din București, REȚINUT pentru violență domestică. Și-a agresat în mod repetat sora mai mare

Poliția Capitalei anunță că polițiștii bucureșteni au reținut un bărbat în vârstă de 61 de ani, pentru violență domestică.

Potrivit instituției, sora bărbatului, în vârstă de 64 de ani, a reclamat că a fost agresată în mai multe rânduri de către fratele său, într-o locuință din sectorul 3.

„La data de 31 martie 2024, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 13 Poliție au reținut bărbat, în vârstă de 61 de ani, față de care sunt efectuate cercetări într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de violență în familie.

În fapt, la data de menționată, Secția 13 Poliție a fost sesizată de către o femeie, în vârstă de 64 de ani, cu privire la faptul că, în timp ce se afla la o adresă din Sectorul 3, ar fi fost agresată fizic de către fratele ei.

Deplasându-se cu operativitate la fața locului, polițiștii au depistat persoana în cauză, un bărbat în vârstă de 61 de ani. Din cercetări, s-a stabilit că, în cursul zilei de 31 martie 2024, în urma unor discuții contradictorii, bărbatul ar fi agresat-o fizic pe femeie, în repetate rânduri, timp în care i-ar fi adresat injurii și ar fi amenințat-o cu acte de violență.

Bănuitul a fost condus la audieri, iar în baza probatoriului administrat, cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraților cu propunere legală”, transmit autoritățile.

Cercetările sunt continuate de către polițiști din cadrul Secției 13 Poliție, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.

Sursa foto: Shutterstock

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Prosport.ro
Gigi Becali a donat sume imense pentru terminarea mănăstirii din Rwanda. Reacția din Africa a venit imediat
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
BREAKING despre Dan Petrescu! Din păcate, e adevărat
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
România, într-un coșmar strategic și militar