Prima pagină » Actualitate » Monica Pop. „Nu mă vaccinez împotriva COVID. Dacă fac leucemie? Cum poți să știi inducția genetică pe care o face ăsta, atât de scurt?”

Monica Pop. „Nu mă vaccinez împotriva COVID. Dacă fac leucemie? Cum poți să știi inducția genetică pe care o face ăsta, atât de scurt?”

Monica Pop. „Nu mă vaccinez împotriva COVID. Dacă fac leucemie? Cum poți să știi inducția genetică pe care o face ăsta, atât de scurt?”

Medicul oftalmolog Monica Pop a declarat miercuri seară că nu se va vaccina împotriva Covid, de frica reacțiilor adverse!

„Categoric nu mă voi vaccina și nici nu voi da vreun sfat cuiva să se vaccineze atâta timp cât acest vaccin e făcut în 3 luni

Dacă facem leucemie, Doamne ferește!, după vaccinul ăsta?! Cum poți să știi inducția genetică pe care o face ăsta, atât de scurt? Peste 5 ani ne putem vaccina! Categoric!

„Peste 3 ani face leucemie unul care face vaccinul”

Domnul Gâdea, are efectele secundare pe termen scurt, dar alea pe termen lung unde sunt? Că vă mai spun încă o dată, peste 3 ani face leucemie unul care face vaccinul. Și fac toți”, a precizat Monica Pop la Antena 3.

Monica Pop este de părere că vaccinul împotriva Covid-19 nu poate fi administrat oamenilor de rând în mod obligatoriu deoarece, pentru moment, nu se cunosc efectele adverse și mai ales cele pe termen lung.

Este foarte normal ca populația medicală să fie reticentă, pentru că nimeni nu vrea un vaccin făcut foarte repede, care nu a trecut proba timpului. El poate avea un impact genetic și nu ai de unde să știi ce urmări va avea.

„Nu există niciun vaccin administrat populației care să fie administrat asa repede, fără teste”

Din cunoștințele mele, nu există niciun vaccin administrat populației care să fie administrat asa repede, fără teste. În prospect trebuie să scrie care sunt riscurile imediate și cele pe termen lung. Una din femeile testate a făcut mielită, e compromisă”, a răbufnit Monica Pop.

Despre efectele adverse ale vaccinului anti-Covid a vorbit și profesorul Alexandru Rafila, reprezentantul OMS în România. El susține că „nu putem să ne așteptăm la alte efecte secundare decât cele care au fost observate în studiul clinic de fază 3. Până acum au fost reacții de durere la locul administrării, subfebrilitate sau un ușor disconfort pentru o perioadă de câteva ore. Nimic altceva, cel puțin din ce relatează producătorii”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Dezlegare la pește de Florii: Rețete delicioase și sfaturi pentru masa de sărbătoare
Digi24
Capcanele puse de Viktor Orban în instituțiile-cheie din Ungaria pentru a-i împiedica pe oponenții săi să guverneze țara
Cancan.ro
Robert Tudor aruncă în aer divorțul dintre Codruța Filip și Valentin Sanfira. Magicianul de la Neatza s-a băgat la mijloc!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Eva în costum de baie! Prezentatoarea TV i-a uimit pe fani
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
Partidul german de extremă dreapta AfD se distanțează de Trump din cauza războiului din Iran
Click
Valentin Sanfira, reacție după mărturiile dureroase ale fostei soții: „Nu tac pentru că nu am ce spune”
Digi24
Starul pop preferat al Kremlinului „nu este suficient de rus”: care e problema cu Iaroslav Dronov, cunoscut sub numele „Shaman”
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Este vorba despre Mircea Lucescu! Anunț oficial de la spital
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Atenție, șoferi, Poliția va scoate în stradă 450 de radare! Unde vor acționa echipajele
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Amendă usturătoare pentru Revolut în Italia! Cum ar fi fost înșelați utilizatorii?