Prima pagină » Actualitate » Patronul unui restaurant din Cluj susține că a fost torturat și MUTILAT pentru a oferi acces la portofelul său electronic cu criptomonede

Patronul unui restaurant din Cluj susține că a fost torturat și MUTILAT pentru a oferi acces la portofelul său electronic cu criptomonede

Patronul unui restaurant din Cluj susține că a fost torturat și MUTILAT pentru a oferi acces la portofelul său electronic cu criptomonede

Proprietarul unui restaurant din Cluj susține că ar fi fost torturat și mutilat, miercuri dimineața, de mai mulți indivizi, pentru a oferi unor indivizi cheia virtuală de acces la portofelul electronic cu criptomonede.

Inițial, el nu a făcut nici o plângere și totul s-a aflat abia după ce omul de afaceri ar fi pierdut controlul volanului și s-a oprit într-un gard metalic. Era cu puțin timp înainte de ora 6 dimineața, când un echipaj de poliție a fost direcționat spre o mașină implicată într-un eveniment rutier, informează Știrile Pro TV.

Când au ajuns lângă autoturismul oprit pe marginea drumului, agenții l-au văzut pe șofer rănit, cu un deget secționat și plin de sânge. Acesta a fost testat și a rezultat o alcoolemie de 0,76 miligrame per litru, alcool pur în aer expirat.

Polițiștii l-au transportat la spital și l-au întrebat ce s-a petrecut, bărbatul povestindu-le că ar fi fost torturat de trei indivizi mascați, într-o hală de la marginea orașului.

Toate s-au petrecut pentru a le oferi codul secret de acces la portofelul electronic de criptomonede, unde, spune el, ar avea circa 200 de mii de dolari.

Potivit anchetatorilor, bărbatul le-a mai explicat că agresorii ar fi aruncat pe el benzină și l-au forțat să bea alcool, după care i-au tăiat și un deget. Polițiștii urmează să stabilească cum a scăpat din mâna indivizilor și să verifice toate informațiile primite.

La rândul lor, criminaliștii au deschis dosare penale pentru lipsire de libertate, tâlhărie calificată și conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe.

FOTO – Caracter ilustrativ: Facebook

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Singurul aparat electrocasnic, prezent în orice casă, pe care trebuie să-l scoatem din priză atunci când plouă. Nu este smartphone-ul
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
„Asistăm la sfârșitul unei ere și asta privește și România”. Americanii schimbă regulile jocului: cine urmează după Venezuela
Mediafax
De ce este mai bine să evităm plata cu cardul? Explicația experților și a 71 de studii
Click
Cum a fost distrusă una dintre cele mai mari fabrici de lactate din România. A fost un simbol al industriei alimentare românești
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mașina care a bătut Dacia Bigster în competitia „MAȘINA ANULUI 2026”
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Ce pot face românii cu brazii de Crăciun?