Prima pagină » Actualitate » Primăria Sectorului 6 închide două centre de încasare a taxelor și impozitelor locale și deschide unul nou, fără plata la ghișeu

Primăria Sectorului 6 închide două centre de încasare a taxelor și impozitelor locale și deschide unul nou, fără plata la ghișeu

Primăria Sectorului 6 închide două centre de încasare a taxelor și impozitelor locale și deschide unul nou, fără plata la ghișeu

Două centre vechi de încasare a taxelor şi impozitelor locale vor fi închise de la finalul acestui an în Sectorul 6, anunţă Primăria Sectorului 6.

„Timpul vostru este prețios, în plus vrem să vă oferim condiții decente de așteptare!

Astfel că am luat decizia să închidem, de la finalul acestui an, două centre vechi de încasare ale Direcției Generale de Taxe și Impozite (DGITL) Sector 6, care nu au mult spațiu în interior. Cel din Bd. Drumul Taberei nr. 40 și cel din Șoseaua Virtuții nr. 1-3”, a anunțat Primăria Sectorului 6.

Potrivit sursei citate, rămân funcționale pentru încasări fizice centrele din Complexul Comercial Drumul Taberelor (Auchan) – Str. Brașov nr. 25 și cel din Crângași (eMag) – Șos. Virtuții nr. 148.

Un nou centru, la Cora Lujerului

„De asemenea, vom deschide unul nou, pe 3 ianuarie, în prima zi lucrătoare din an, în incinta Hypermarketului Cora Lujerului.

Plățile aici nu se vor face la ghișeu, ci la selfpay-uri-aparatele unde putem achita simplu, rapid și în siguranță, asistat de un inspector fiscal. Operațiunea nu durează mai mult de 2 minute și va putea fi selectat cât și ce doriți să achitați.  Revenim cu mai multe informații despre cum se face plata la aceste aparate, unde le veți găsi instalate și ce alte modalități de plată există pentru taxe și impozite”, mai transmite primăria.

Sursa citată mai arată că ultima zi în care se vor mai putea face plăți, la toate centrele DGITL Sector 6, este 29 decembrie, iar prima zi de încasare din 2023 va fi 3 ianuarie.

Recomandarea video

Mediafax
„Cel mai frumos loc de pe Pământ” – destinația europeană aproape lipsită de turiști, cu hoteluri de la 35 de euro pe noapte
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Prezența crește pe seară. Director INSCOP: Va câștiga cine a făcut ceva treabă în București / Cum arată situația în prezent
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un nou studiu sugerează că oamenii arhaici erau vânători pretențioși