Prima pagină » Actualitate » Șerban Huidu nu va mai prezenta Cronica Cârcotașilor, după 16 ani. Care este motivul pentru care renunță să mai apară pe sticlă

Șerban Huidu nu va mai prezenta Cronica Cârcotașilor, după 16 ani. Care este motivul pentru care renunță să mai apară pe sticlă

Șerban Huidu nu va mai prezenta Cronica Cârcotașilor, după 16 ani. Care este motivul pentru care renunță să mai apară pe sticlă

Prezentatorul de televiziune Șerban Huidu (44 de ani) a anunțat că nu va mai prezenta emisiunea „Cronica Cârcotașilor”.

Miercuri, 2 iunie, a fost ultima ediție a acestui sezon „Cronica Cârcotașilor’, iar finalul sezonului a adus și o vește neașteptată.

Vestea a fost confirmată de Șerban Huidu și prin intermediul unui comunicat de presă transmis de Prima TV.

Potrivit acestuia, printre motivele pentru care Șerban Huidu a renunțat la emisiunea Cronica Cârcotașilor, se numără plafonarea

„Pentru toamna am decis să fac un pas în spate. Ce aveam de demonstrat pe sticlă s-a cam încheiat. Rămân în spatele camerelor de luat vederi, alături de întreagă echipa”, a spus Șerban Huidu într-o declarație pentru impact.ro.

Prezentatorul va continua să se ocupe de proiect în calitate de producător.

Seban Huidu a precizat că prezentarea show-ului nu a reprezentat o miză pentru el, iar singurul motiv pentru care a acceptat este mesajul pe care emisiunea a încercat în tot acest timp să îl transmită.

„Tipul acesta de emisiune este nu doar copilul meu de suflet, ca să zic aşa. E mai mult. Eu l-am început şi iniţial se numea , fiindcă eram doar eu. Pe vremea aceea, ca şi azi, într-un fel nu-mi doream să prezint emisiunea. Scriam textele, dar fiindcă mesajul pe care doream să-l transmit nu era bine înţeles, am decis să vin în faţa camerei şi să fac nu doar pe producătorul, ci şi pe prezentatorul.În 2014, când am revenit la prezentarea ei, am făcut-o fiindcă situaţia impunea acest lucru’, a mai spus Huidu.

Fostul prezentator de la Prima tv a declarat că va apărea, din nou, în fața televizorului, doar atunci când va avea ceva de spus.

Emisiunea va continua în această toamnă la Prima TV și va fi prezentată în continuare de Codrut Keghes-Dezbracatu și  Ioana Petric, co-prezentator al emisiunii.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Iubita lui Cristiano Ronaldo, în costum de baie în vacanța din Golful Persic
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Iată cum căsătoria te poate feri de obezitate!