Prima pagină » Actualitate » Un șofer român de TIR a MURIT într-un accident rutier grav, în Bulgaria

Un șofer român de TIR a MURIT într-un accident rutier grav, în Bulgaria

Un șofer român de TIR a MURIT într-un accident rutier grav, în Bulgaria

Un șofer român de TIR a murit într-un accident pe o autostradă din Bulgaria. Impactul a fost unul extrem de grav, iar bărbatul, în vârstă de numai 35 de ani, a murit pe loc.

Un șofer român de TIR și-a pierdut viața într-un accident rutier pe o autostradă din Bulgaria. Conform Directoratului Regional din Blagoevgrad al Ministerului Afacerilor Interne din Bulgaria, accidentul s-a petrecut la kilometrul 164 al autostrăzii.

Impactul a fost foarte puternic, astfel că românul a murit pe loc, la doar 35 de ani. Acesta era căsătorit și avea un copil
Potrivit aradon.ro, în ziua respectivă, la punctul de trecere a frontierei dintre Bulgaria şi Grecia s-au înregistrat cozi de aproximativ 6 kilometri.

Momentul critic a fost când două automarfare s-au ciocnit, iar șoferul român nu ar fi observat că TIR-urile implicate în accident staționează, intrând din plin cu autotrenul în remorca unuia dintre ele. În urma impactului, tânărul a murit pe loc.

Potrivit Dianei Russinova, președinte al Centrului European pentru Politici de Transport, șoferul fie și-a pierdut cunoștința înainte de a produce accidentul, fie a adormit la volan.

Conform informațiilor din presa locală, șoferul avea aproximativ 35 de ani, era originar din Tauț, însă locuia la Galșa, unde era căsătorit și avea un copil.

Publicația epicenter.bg scrie că, în urma accidentului, s-a format un blocaj de un kilometru, deoarece traficul a fost oprit și deviat prin Marikostinovo.

FOTO: Pixabay

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Unde va fi înmormântată Brigitte Bardot? „Plângem pierderea unei legende a secolului”