Prima pagină » Comunicate de presă » Țiriac Auto deschide primul showroom dedicat BYD în București, în proximitatea Mall Promenada

Țiriac Auto deschide primul showroom dedicat BYD în București, în proximitatea Mall Promenada

Țiriac Auto deschide primul showroom dedicat BYD în București, în proximitatea Mall Promenada

Țiriac Auto inaugurează primul showroom dedicat BYD în București, marcând un nou pas în parteneriatul strategic dintre două companii cu viziuni comune asupra mobilității viitorului.

Colaborarea reflectă angajamentul nostru de a oferi clienților acces la branduri hi-tech, susținut de o expertiză consolidată în peste 30 de ani de activitate în industria auto.

Situat în proximitatea Mall Promenada, într-o zonă urbană ușor accesibilă, noul showroom are o suprafață de 800 mp și este conceput pentru a oferi o experiență completă clienților, într-un spațiu modern, bine structurat și orientat către client, cu zonă de parcare dedicată pentru acces facil și rapid.

În cadrul showroomului sunt expuse cele mai noi modele BYD disponibile în România:

Dolphin Surf, Atto 2, Seal, Seal U DM-i și Sealion 7 – modele hi-tech, eficiente și adaptate nevoilor clienților urbani și nu numai.

Oferta se adresează atât clienților persoane fizice, cât și companiilor și segmentului de flote, care caută soluții de mobilitate actuale și competitive.

Showroomul din Pipera oferă clienților o experiență completă, susținută de o echipă dedicată de consilieri de vânzări, precum și de un centru service complet echipat, operat de tehnicieni specializați pentru marca BYD.

Prin această inaugurare, Țiriac Auto marchează un nou capitol în diversificarea portofoliului de branduri auto pe care le reprezintă în România.

„Rețeaua Țiriac Auto este una dintre cele mai solide din România, cu acoperire națională și expertiză recunoscută în reprezentarea unor branduri auto internaționale de prestigiu. Ne propunem să ne diversificăm constant gama de modele și să venim în întâmpinarea clienților noștri cu soluții de mobilitate adaptate nevoilor actuale – branduri noi, modele hi-tech, competitive și accesibile. Parteneriatul cu BYD reflectă această direcție și ne bucurăm să inaugurăm primul showroom dedicat mărcii, chiar în Capitală,” a declarat Marius Marian, CEO Țiriac Auto.

BYD (Build Your Dreams) este unul dintre liderii mondiali în inovație și producție de vehicule cu tehnologie avansată, fiind prezent în peste 70 de țări și regiuni și ocupând poziția de cel mai mare producător global de vehicule electrificate în ultimii ani.

Inaugurarea showroomului din București face parte din planul strategic al Țiriac Auto de a dezvolta o rețea națională dedicată BYD. Compania are în plan deschiderea de noi showroom-uri și pop-up store-uri în zona de vest a Bucureștiului, precum și în Brașov, Constanța și Bacău, unde sunt deja funcționale puncte de vânzare și expunere în centre comerciale.

Noul showroom BYD din Pipera oferă ocazia de a testa cele mai recente modele ale unui brand vizionar în mobilitatea modernă.

Detalii complete pe: www.tiriacauto.ro/byd

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
20 de lucruri uimitoare despre creierul uman