Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Dan Diaconescu: „Dacă iese Simion va fi sunat de TRUMP mâine”

Dan Diaconescu: „Dacă iese Simion va fi sunat de TRUMP mâine”

Dan Diaconescu: „Dacă iese Simion va fi sunat de Trump mâine”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, realizatorul TV Dan Diaconescu a declarat că, conform unor surse, în cazul în care George Simion va câștiga alegerile, acesta o să fie sunat chiar în a doua zi de către președintele SUA, Donald Trump. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Dan Diaconescu susține că, conform surselor sale, în ipoteza în care candidatul suveranist, George Simion, o să câștige alegerile prezidențiale, acesta o să fie contactat de către președintele american Donald Trump. Conform acelorași surse, spune el, dacă Nicușor Dan va câștiga cursa prezidențială, America nu va recunoaște rezultatul alegerilor.

„Deci, dacă iese candidatul suveranist, eu știu pe surse că va fi sunat de domnul Trump mâine, în cursul zilei de mâine. Și dacă iese domnul Nicușor Dan, pe surse mi s-a spus că America nu va recunoaște acest rezultat. Asta vom vedea, dacă se va întâmpla acest lucru.”

Realizatorul TV ține să spună că, din punctul său de vedere, cei care aleg să nu își exercite dreptul constituțional de a vota dau dovadă de naivitate. Dan Diaconescu spune că este o ocazie unică pe care o au românii, de a alege între doi candidați aflați la poli opuși ai spectrului politic. Acesta mai adaugă faptul că românii au mai avut parte de alegeri similare, în anii ’90, când au avut de ales între Ion Iliescu și Ion Rațiu, dar și în 2000, când au votat între Ion Iliescu și Corneliu Vadim Tudor.

„Vreau să spun că, dacă românii nu votează în astea patru ore cât au mai rămas, sunt naivi, în sensul că nu ne mai întâlnim cu această ocazie. Deci, niciodată nu va mai fi șansa asta. Chiar și cu interzicerea lui Călin Georgescu, care a trezit oamenii. Cu prezența asta la vot masivă. Cu opusul ăsta, adică Soros contra Trump. Cu Europa contra America.Noi tot timpul am avut candidați, acum vorbesc foarte serios, de la Iliescu–Vadim, în anul 2000, când am ratat momentul ăla. Au fost două momente. Iliescu–Rațiu, iar pe urmă, Iliescu–Vadim, pe care l-am pierdut și mai rău. Și acum a mai venit momentul ăsta, în care candidații sunt opuși cu totul.”

Recomandarea video

Mediafax
Gripă: Două noi decese, înregistrate în România
Digi24
Scandal uriaș la Hollywood: Will Smith, acuzat de „comportament prădător” și „grooming” de un violonist din turneul său
Cancan.ro
Loredana Groza, îngenuncheată de durere la înmormântarea tatălui. Momentul în care artista a cedat lângă sicriu
Prosport.ro
Loredana Groza, mărturisire care a mișcat-o pe Simona Halep înainte ca tatăl artistei să se stingă din viață
Adevarul
Apelul care ridică semne de întrebare după moartea fiicei lui Tommy Lee Jones. Tânăra ar fi prezentat „modificări de culoare”
Mediafax
Avalanșă de mari dimensiuni în Munții Făgăraș, declanșată accidental de doi schiori
Click
Anunțul momentului pentru românii care stau la casă! Singura construcție din curte pentru care nu mai iei amendă de până la 100.000 de lei
Digi24
Vladimir Putin i-a trimis lui Donald Trump „dovezile” că Volodimir Zelenski a vrut să-l asasineze
Cancan.ro
Cum au apărut Loredana Groza și fratele ei la înmormântarea tatălui lor. Ținuta atipică aleasă de artistă
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Oamenii de știință au dezvoltat o nouă metodă de a „asculta” limbajul ascuns al creierului