Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Ion Cristoiu: „Ciucă e mult mai PARȘIV decât Ciolacu”

Ion Cristoiu: „Ciucă e mult mai PARȘIV decât Ciolacu”

În cadrul unei ediții transmise live de Gândul, scriitorul și publicistul Ion Cristoiu și-a exprimat opinia cu privire la rezultatele viitoarelor alegeri prezidențiale și a subliniat importanța locului trei, care va determina soarta alegerilor parlamentare. Scriitorul consideră că Nicolae Ciucă va reuși să crească în sondaje și să obțină cele mai multe voturi. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

Lupta pentru Cotroceni se va da între Ciucă și Ciolacu

Potrivit analizei lui Cristoiu, Nicolae Ciucă, liderul PNL, va reuși să crească în sondaje și să obțină cele mai multe voturi la alegerile prezidențiale. În ceea ce privește funcția de prim-ministru, Cristoiu anticipează că Marcel Ciolacu, liderul PSD, va fi numit în această poziție.

„Este o bătălie pentru locul trei după primul tur, pentru că locul unu și doi se știu: Nicu și Marcel. Va fi Nicu și Marcel punct. Câștigă Ciucă, îl pune pe Marcel premier, dar îl arestează după o lună. Instinctul meu de prozator îmi spune că Ciucă e mult mai parșiv decât Ciolacu. Îl cheamă la DNA.”, a declarat Cristoiu.

Ion Cristoiu a comentat despre o posibilă revenire a lui Nicolae Ciucă, subliniind discrepanța dintre percepția publicului și voturile reale. El a evidențiat că, deși sondajele indică o anumită direcție, alegătorii acționează diferit la urne.

„Breaking news, Ciucă a dat peste cap toate calculele, Ciucă a intrat în turul doi.”, a declarat Cristoiu.

Ion Cristoiu: „E foarte important locul trei”

Cristoiu consideră că locul trei în cursa prezidențială va fi crucial, deoarece va determina soarta alegerilor parlamentare care vor urma.

„Pentru că duminica următoare au loc alegeri parlamentare și locul trei va influența foarte mult parlamentarele. Adică va influența și într-un fel de joc. Chiar dacă cei doi intră, depinde dacă pe locul trei, să spunem, pot fi trei posibilități. Geoană și atunci este clar că balanța înclină la președinție către Ciolacu, Geoană n-are cum să dea voturile lui, alegătorii lui sunt totuși PSD-iști. Dar oricum dacă e Lasconi e clar că e Ciucă”, a concluzionat Ion Cristoiu.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Mediafax
Gripă: Două noi decese, înregistrate în România
Digi24
Scandal uriaș la Hollywood: Will Smith, acuzat de „comportament prădător” și „grooming” de un violonist din turneul său
Cancan.ro
Loredana Groza, îngenuncheată de durere la înmormântarea tatălui. Momentul în care artista a cedat lângă sicriu
Prosport.ro
Nepotul lui Țiriac, devastat! Se cunoștea cu prima victimă a incendiului din Elveția
Adevarul
Apelul care ridică semne de întrebare după moartea fiicei lui Tommy Lee Jones. Tânăra ar fi prezentat „modificări de culoare”
Mediafax
Avalanșă de mari dimensiuni în Munții Făgăraș, declanșată accidental de doi schiori
Click
Anunțul momentului pentru românii care stau la casă! Singura construcție din curte pentru care nu mai iei amendă de până la 100.000 de lei
Digi24
Vladimir Putin i-a trimis lui Donald Trump „dovezile” că Volodimir Zelenski a vrut să-l asasineze
Cancan.ro
Cum au apărut Loredana Groza și fratele ei la înmormântarea tatălui lor. Ținuta atipică aleasă de artistă
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Oamenii de știință au dezvoltat o nouă metodă de a „asculta” limbajul ascuns al creierului