Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO | Cornel Nistorescu: „Presa este integrată într-un marketing de război”

VIDEO | Cornel Nistorescu: „Presa este integrată într-un marketing de război”

Marius Tucă Show

Cornel Nistorescu, jurnalist, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Jurnalistul spune că presa este îngropată într-o comandă politico-militară. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Jurnalistul Cornel Nistorescu precizează că ar trebui dezbătută relația partidelor cu presa, deoarece presa este integrată într-un marketing de război.

„Nu cumva ar trebui discutăm despre relația partidelor cu presa? Toată presa este integrată într-un soi de marketing de război care este dirijat de la vârf. Presa este îngropată într-o comandă politico-militară.

Lucrurile sunt orchestrate. Aici este vorba de o comandă care se exprimă prin oameni care au fost la burse, care sunt acoperiți, prin influencerii care sunt finanțați. Este un marketing, o rețea, o rețea de influență care se exprimă și prin presă, dar și prin partide.

Adevărul nu este așa cum ne sună nouă la televizor. Este o lucrătură uriașă, orchestrată foarte deștept, cu camere, cu declarații, cu ziariști rebeli”, a mai spus Cornel Nistorescu.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Harta razei rachetelor Iranului: Care sunt orașele mari din Europa care ar putea fi lovite. Intră și România în aria lor?
Digi24
Iranul neagă că a tras o rachetă spre „țara vecină și prietenă” Turcia. Ce țintă cred oficialii de la Ankara că era vizată
Cancan.ro
Criminalii lui Adrian Kreiner rup TĂCEREA! Dezvăluiri incredibile din noaptea jafului: 'El a strigat după noi' 😲
Prosport.ro
FOTO. Anamaria Prodan a încălzit atmosfera cu apariția în costum de baie, la Predeal, deşi temperatura e cu minus!
Adevarul
Cel mai complex nod de autostradă prinde contur. „Va avea numeroase poduri, pasaje și chiar viaducte, pe trei niveluri”
Mediafax
Războiul din Iran ar putea accelera trecerea la piețe financiare deschise 24/7
Click
Cât câștigă un asistent medical dintr-un spital județean. „Lucrez nopți, weekenduri, sărbători legale"
Digi24
Cine a lovit școala de fete din Iran, situată lângă o bază a Gărzilor Revoluționare? Explicațiile experților care au analizat imaginile
Cancan.ro
Doliu în lumea sportului! Și-a pus capăt zilelor la doar 42 de ani
Ce se întâmplă doctore
800 lei în plus la pensie pentru acești 1.800.000 de pensionari din România. Cine se încadrează
Ciao.ro
Inna, Delia sau Gina Pistol, poze pe care le-ar vrea șterse! Ipostaze stânjenitoare în public
Promotor.ro
SUV-ul care trebuia să ajungă în Iran: cum s-a născut Mercedes-Benz G-Class
Descopera.ro
Femeia care a făcut una dintre cele mai mari descoperiri din istorie
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O tipă e în pat cu noul iubit: – E prima oară când fac asta, nu vreau să-ți faci o părere proastă despre mine...
Descopera.ro
NASA a reparat racheta Artemis 2. Cât de repede ar putea avea loc o nouă lansare?