Prima pagină » Economic » Orașul în care trebuie să aștepți 20 de ani pentru a găsi o casă

Orașul în care trebuie să aștepți 20 de ani pentru a găsi o casă

Orașul în care trebuie să aștepți 20 de ani pentru a găsi o casă
Orasul care detine recordul Guiness Book in ce priveste perioada de asteptare pentru a gasi un spatiu de locuit, cu chirie, este Stockholm. Este nevoie de nu mai putin de 20 de ani pentru ca o locuinta din capitala Suediei sa se elibereze, relateaza BBC. Din acest motiv, cele mai multe spatii de locuit oferite pentru inchiriat, din acest oras, sunt amenajate in stil minimalist.

Cererea de locuinte de inchiriat in Stockholm este una dintre cele mai acute la nivel mondial. In mod evident, nu este deloc distractiv pentru cei care se muta sa-si care in noua locuinta bunurile lumesti.

Pentru expati, capitala Suediei pare taramul fagaduintei, dar odata obtinuta slujba dorita, nou venitii in oras se vor confrunta cu o intreaga serie de probleme. Spatiile de inchiriat sunt una dintre acestea, pentru ca perioada de asteptare pentru eliberarea acestora poate ajunge si la 20 de ani, motiv pentru care orasul detine recordul Guiness Book din acest punct de vedere ; situatia este valabila mai cu seama in cazul cartierelor bine cotate. Perioada medie de asteptare se plaseaza la noua ani.

Citește în continuare pe bm.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
István Demeter despre demisie și controversa din UDMR: „Înregistrarea este în mare parte autentică, dar este modificată”
Digi24
Un bărbat a stabilit un nou record în sistemul de reciclare după ce a introdus 8.000 de sticle în opt ore
Cancan.ro
Nuțu Cămătaru a vorbit despre problemele lui Mario Iorgulescu și conflictul pe care l-a avut cu finul său: I-a dat un pumn și a...
Prosport.ro
FOTO. Imagini cu Jordan Chiles în costum de baie. Rivala Anei Bărbosu profită de timpul liber
Adevarul
România, „jucător” prima dată în istorie la Washington? Expert în diplomație: „Există costuri dacă vrem să ni se audă vocea”
Mediafax
Oana Gheorghiu acuză „fabrica de copy-paste” din companiile de stat: „Un singur plan copiat de patru ori”
Click
Au revenit cu tractorul pe ogor! Dan Negru conduce un „monstru agricol” de 40.000 de euro: „Dacă statul ar ține cu țăranii români…”
Digi24
Lukașenko se declară „îngrozit” de ideea ca Republica Moldova să se unească cu România. Ce l-a rugat pe omul lui Putin de la Chișinău
Cancan.ro
S-a aflat cauza morții Storianei, angajata salonului de înfrumusețare din Timișoara care a murit subit. Colegii săi sunt îndurerați
Ce se întâmplă doctore
Imagini explozive cu fosta iubită a lui Dorian Popa! Cum arată Babs la 42 de ani. Și-a făcut mai multe operații estetice
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cât costă parcarea în București, și cum faci să plătești MAI PUȚIN?
Descopera.ro
Ce țări sunt în Eurasia? Mulți oameni greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Bubulino, ce face ăsta sub pat ?!
Descopera.ro
Psihologii explică de ce oamenii simt nevoia să se filmeze și să-și facă poze în continuu