Prima pagină » Economic » Pierderi uriașe pentru investitorii în MONEDA virtuală a Melaniei Trump

Pierderi uriașe pentru investitorii în MONEDA virtuală a Melaniei Trump

Pierderi uriașe pentru investitorii în MONEDA virtuală a Melaniei Trump

Mai mulți investitori au semnalat pierderi mari după ce au tranzacționat moneda virtuală lansată de Prima Doamnă a SUA, Melania Trump, conform Benzinga.

Unul dintre ei ar fi suferit o pierdere de peste 15 milioane de dolari după ce a tranzacționat meme coin-ul oficial al soției lui Donald Trump.

Investitorul a achiziționat aproape 14 milioane de token-uri MELANIA luna trecută pentru aproximativ 30 de milioane de dolari, doar pentru a vinde toate deținerile sale în această săptămână, cu o pierdere de 15,68 milioane de dolari.

Un alt investitor a suferit, de asemenea, o pierdere de 3,73 milioane de dolari în această săptămână, potrivit aceleiași surse.

Moneda virtuală se tranzacționează acum cu 0,85 dolari, în scădere cu 93,5% de la maximul său istoric de 13,05 dolari, pe care l-a atins pe 20 ianuarie, la o zi după lansare.

Meme coin-ul lui Donald Trump și-a pierdut 80% din valoare

$Trump, moneda virtuală prezentată pe 17 ianuarie, cu trei zile înainte de inaugurarea lui Trump, a pierdut mai mult de 80% din valoarea sa de la vârful înregistrat pe 19 ianuarie.

Acest lucru a dus la scăderea valorii sale totale de la un vârf de 15 miliarde de dolari la 2,7 miliarde de dolari, pe măsură ce a fost afectată de o scădere mai amplă a criptomonedelor.

CITEȘTE ȘI:

Fiul lui Donald Trump, derapaj la adresa lui Volodimir Zelenski, după disputa din Biroul Oval. Postarea jignitoare de pe social-media

Trump vrea „pace imediată” în UCRAINA și critică atitudinea lui Zelenski /Președintele SUA afirmă că Putin este favorabil opririi războiului

Tensiuni între TRUMP și ZELENSKI /Liderul SUA îl acuză pe președintele Ucrainei că nu vrea pace: „Vă jucați cu al treilea război mondial”

Macron îndeamnă Europa să refuze „vasalizarea fericită” în RELAȚIA cu SUA/ Europenii „trebuie să regăsească gustul riscului, ambiției și puterii”

Câți bani a încasat statul pe super-mașinile interlopului Alexandru Stoica. Numai pentru un LAMBORGHINI URUS s-au achitat peste 220.000 de euro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cu cât se va ieftini energia electrică în 2026? Explicația ministrului Bogdan Ivan
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
România, aproape invizibilă la München: „Mi-e teamă că la noi nu se înțelege cât de mare este schimbarea de atitudine a Germaniei”
Mediafax
Vor continua să crească prețurile apartamentelor în timp ce vânzările acestora scad? Ce spune un CEO cu 20 de ani de experiență în imobiliare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Larisa Uță, de la Antena 1, pentru cele 6 săptămâni petrecute la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
Apariția incendiară a Andreei Bănică în costum de baie la 47 de ani a stârnit reacții: „De ce simți nevoia să te vedem dezbrăcată?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: O singură bandă are prioritate în sensul giratoriu, dar mulți șoferi o evită. Cum se aplică noua regulă din Codul Rutier
Descopera.ro
Ce vrea să construiască NASA pe Soare?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Progres major în cazul uneia dintre principalele cauze ale paraliziei