Prima pagină » Economic » Proprietarii mall-ului AFI Cotroceni, o nouă tranzacție uriașă: ce au cumpărat cu 23 de milioane de euro în București

Proprietarii mall-ului AFI Cotroceni, o nouă tranzacție uriașă: ce au cumpărat cu 23 de milioane de euro în București

Proprietarii mall-ului AFI Cotroceni, o nouă tranzacție uriașă: ce au cumpărat cu 23 de milioane de euro în București
Proprietarii mall-ului AFI Cotroceni, o nouă tranzacție uriașă: ce au cumpărat cu 23 de milioane de euro în București

„Achiziția ne va permite să ne dezvoltăm proiectele din București, parte din demersurile noastre de a ne extinde operațiunile pe piața de clădiri de birouri, de retail și rezidențială. Primul pas post-achiziție va consta în identificarea celei mai bune utilizări a terenului, pe care putem construi până la 100.000 mp”, a declarat Doron Klein, CEO AFI Europe România.

„AFI Cotroceni are circa 56.000 de vizitatori zilnici, fiind considerat cel mai mare mall din România, principalul centru de entertainment și de petrecere a timpului liber din București, iar printre cele 350 de magazine ale AFI Cotroceni se numără branduri naționale și internaționale”, susțin investitorii.

AFI Park este un centru de business din București cu cinci clădiri de birouri clasa A, cu o suprafață totală de 70.000 mp, conectat la mall-ul AFI Cotroceni.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un iepure și 220.000 de francezi evacuați. Mamă și fiică fug din calea flăcărilor
Digi24
Reacția Varșoviei după ce Vladimir Putin a afirmat că o parte din Ucraina va fi cedată Poloniei în viitor
Cancan.ro
O fetiță de 7 ani s-a înecat la piscină, în Sunny Beach. Românii cer ajutor pentru a afla condițiile în care s-a stins
Prosport.ro
Simona Halep, prima apariție după ce și-a oficializat relația cu afaceristul Dorin Mateiu. S-a afișat cu favoritul familiei ei
Adevarul
42 de kilometri de autostradă sunt gata, dar rămân închiși. Expert: „Nu există niciun motiv tehnic”
Mediafax
ȘOCANT! Ciprian Ciucu: M-a pus dracu să candidez. Regret, la nivel personal
Click
Ce meserie are fiul lui Dragoș Dolănescu, la 21 de ani, în Costa Rica: „Mama lui din cer ar fi fost tare mândră!”
Digi24
Scădere bruscă în sondaje pentru Péter Magyar: Cum a zdruncinat „Afacerea Judit Polgár” scena politică de la Budapesta
Cancan.ro
Țeapă de 1.500 lei/noapte într-un hotel de 4 stele din Olimp. Ce a găsit acest turist în cameră
Ce se întâmplă doctore
Tânăra din Craiova, care ar fi luat o bacterie periculoasă la un festival, e în stare gravă! Aparatul ECMO o ţine în viaţă. Medicii nu au reușit să afle cu ce a fost infectată
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ofertă la Dedeman: camera auto Full HD cu Wi-Fi are preț tăiat
Descopera.ro
Ceva ciudat se întâmplă cu „inima” galaxiei noastre
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Alooo…iubito, în ce ești îmbrăcată?
Descopera.ro
Arheologii au găsit dovezi pentru ritualuri misterioase într-o peșteră timp de 25.000 de ani