Prima pagină » Economic » Românul care conduce o afacere de 170 de milioane de dolari în Africa

Românul care conduce o afacere de 170 de milioane de dolari în Africa

Românul care conduce o afacere de 170 de milioane de dolari în Africa
Managerul român din Africa

Adrian Vasiliu, 39 de ani, a decis în urmă cu trei ani să renunțe la funcția pe care o avea în România și să preia conducerea celei mai mari companii de distribuție din Algeria. El conduce în prezent o afacere de 170 de milioane de dolari, cu 500 de angajați, scrie Business Magazin.

„Anul 2010 a venit cu o provocare majoră, pentru că am decis să schimb nu numai industria, ci și continentul”, își amintește Adrian Vasiliu. Atunci a preluat conducerea Star Brands & Star Goods, distribuitorul P&G, Nestlé, Puratos și al altor câteva companii multinaționale prezente pe piața algeriană. „A fost o schimbare radicală de mediu și cultură locală.”

Citește aici continuarea articolului în Business Magazin

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Dezlegare la pește de Florii: Rețete delicioase și sfaturi pentru masa de sărbătoare
Digi24
Capcanele puse de Viktor Orban în instituțiile-cheie din Ungaria pentru a-i împiedica pe oponenții săi să guverneze țara
Cancan.ro
Robert Tudor aruncă în aer divorțul dintre Codruța Filip și Valentin Sanfira. Magicianul de la Neatza s-a băgat la mijloc!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Eva în costum de baie! Prezentatoarea TV i-a uimit pe fani
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
Partidul german de extremă dreapta AfD se distanțează de Trump din cauza războiului din Iran
Click
Valentin Sanfira, reacție după mărturiile dureroase ale fostei soții: „Nu tac pentru că nu am ce spune”
Digi24
Starul pop preferat al Kremlinului „nu este suficient de rus”: care e problema cu Iaroslav Dronov, cunoscut sub numele „Shaman”
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Este vorba despre Mircea Lucescu! Anunț oficial de la spital
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Atenție, șoferi, Poliția va scoate în stradă 450 de radare! Unde vor acționa echipajele
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Amendă usturătoare pentru Revolut în Italia! Cum ar fi fost înșelați utilizatorii?