Prima pagină » Economic » Romgaz a publicat bugetul revizuit pentru 2013, după ce săptămâna trecută postase altul din greșeală

Romgaz a publicat bugetul revizuit pentru 2013, după ce săptămâna trecută postase altul din greșeală

Romgaz a publicat bugetul revizuit pentru 2013, după ce săptămâna trecută postase altul din greșeală
Romgaz Mediaș (SNG) a publicat un nou buget rectificat de venituri și cheltuieli pentru acest an, în care veniturile și profitul sunt estimate în scădere, după ce săptămâna trecută a postat pe site, din greșeală, alt proiect de buget, potrivit directorului general al companiei, Virgil Metea.

Romgaz Mediaș (SNG) a publicat un nou buget rectificat de venituri și cheltuieli pentru acest an, în care veniturile și profitul sunt estimate în scădere, după ce săptămâna trecută a postat pe site, din greșeală, alt proiect de buget, potrivit directorului general al companiei, Virgil Metea.

Bugetul publicat săptămâna trecută a apărut pe site „din greșeală”, iar varianta corectă este cea aprobată de Guvern în 28 noiembrie, a declarat Metea pentru MEDIAFAX.

În 28 noiembrie, Romgaz a publicat acel proiect de buget, pe care însă l-a retras de pe site după câteva ore, iar marți a făcut public un nou proiect de buget, care prevede venituri de 4,34 miliarde lei, cheltuieli de 3,12 miliarde lei și un profit net de 1,02 miliarde lei.

Bugetul anunțat în 28 noiembrie prevedea scăderea veniturilor cu 10%, de la 4,92 miliarde lei la 4,43 miliarde lei, iar profitul net era prevăzut să scadă de la 1,4 miliarde lei la 1,27 miliarde lei. De asemenea, cheltuielile companiei pentru acest an erau revizuite în scădere de la 3,24 miliarde de lei la 2,91 miliarde de lei.

Romgaz este deținut de Departamentul pentru Energie.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce gătim de Sfânta Maria. 5 rețete tradiționale pentru masa de sărbătoare
Digi24
Alertă la Costinești după ce pe plajă a fost descoperit un obiect suspect
Cancan.ro
Aceste pensii cresc cu 210 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România care se vor bucura de această majorare
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Criza de la Cernavodă și capcana orelor de vârf: obiceiul banal care umflă factura între 19:00 și 23:00
Mediafax
SUA își pune aliații NATO la test: Trump decide cine rămâne „loial” înainte de retragerea trupelor din Europa
Click
Povestea soldaților găsiți sub motocicleta din Dunăre. Ce scria pe plăcuțele lor de identificare
Digi24
„Nu va mai fi nici Moscova, nici Sankt Petersburg”. Ideologul lui Putin, teorie apocaliptică despre „probabilul” război nuclear
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Ce alternative la alergare sunt recomandate pentru impact redus asupra articulațiilor?