Prima pagină » Economic » Veniturile Orange România au scăzut cu aproape 3% în primele nouă luni, la 680 milioane de euro

Veniturile Orange România au scăzut cu aproape 3% în primele nouă luni, la 680 milioane de euro

Veniturile Orange România au scăzut cu aproape 3% în primele nouă luni, la 680 milioane de euro
Veniturile Orange România au scăzut cu aproape 3% în primele nouă luni, de la 700 de milioane de euro în perioada similară a anului trecut la 680 milioane de euro, a anunțat, joi, grupul francez care controlează compania.

Veniturile Orange România au scăzut cu aproape 3% în primele nouă luni, de la 700 de milioane de euro în perioada similară a anului trecut la 680 milioane de euro, a anunțat, joi, grupul francez care controlează compania.

Compania a avut venituri de 232 milioane de euro în trimestrul al treilea, cu 3,7% mai mici față de valoarea de 241 milioane de euro din același interval al anului anterior.

În trimestrul al treilea, veniturile au avansat atât față de 220 milioane de euro în primele trei luni ale anului, cât și comparativ cu 228 milioane de euro în trimestrul al doilea.

Numărul de clienți Orange România se situa la 10,243 milioane la sfârșitul lunii septembrie, față de 10,262 milioane la finele anului trecut și 10,184 milioane în septembrie 2011, potrivit datelor publicate de grupul francez.

Venitul mediu anualizat pe utilizator a coborât la 80 de euro pe client în trimestrul al treilea, față de 82 de euro în perioada similară a anului trecut și în primele două trimestre din acest an. Încasările din servicii de date s-au situat la 20,6% din venitul mediu anualizat pe utilizator, comparativ cu 16,1% în trimestrul al treilea al anului anterior. În primele trei luni ale anului, procentajul se situa la 18,3%, iar în trimestrul al doilea la 19,6%.

Principalii competitori ai companiei pe piața locală sunt Vodafone România și Cosmote, parte a grupului elen OTE.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Comerțul cu ridicata s-a prăbușit în ianuarie 2026. Scăderi cu 23% față de luna anterioară
Digi24
„Vreau să nu mai sufăr”. O tânăra de 25 de ani din Spania, care a trecut prin două violuri și a rămas paraplegică, a fost eutanasiată
Cancan.ro
Vortex polar. Începând de mâine, ninge 8 zile la rând în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele afectate
Prosport.ro
Daniela Crudu, apariție hot în jacuzzi. Cum arată acum asistenta TV care l-a scos din minți pe Gigi Becali când era iubita lui Mihai Costea
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
Mediafax
Uniunea Europeană speră că alegerile din Ungaria vor pune capăt blocajelor lui Viktor Orban
Click
Zodiile care au parte de un miracol în aprilie. Ei sunt nativii care vor trăi o lună ca-n povești
Digi24
Decizie fără precedent în SUA. Ce urmează să apară pe bancnotele americane începând din luna iunie
Cancan.ro
Conacul de peste 1 mil. € a lui Călin Donca, la un pas să fie demolat cu buldozerul; '”Ciudat este că au început cu casa unui milionar'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată în prezent Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea. Operațiile estetice au schimbat-o RADICAL
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Șoferii trebuie să prezinte, de acum, un nou document pentru reducerea perioadei de suspendare a permisului
Descopera.ro
Ce s-a întâmplat după ce o femeie a auzit voci care îi spuneau...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
În general, consumul excesiv de alcool este nociv, dar care băutură este cea mai dăunătoare?