Prima pagină » Știri externe » VIDEO| Jaf de milioane de euro la un magazin de lux din Paris. Cum i-a surprins un martor pe cei trei hoți, după ce au dat marea „lovitură”

VIDEO| Jaf de milioane de euro la un magazin de lux din Paris. Cum i-a surprins un martor pe cei trei hoți, după ce au dat marea „lovitură”

VIDEO|  Jaf de milioane de euro la un magazin de lux din Paris. Cum i-a surprins un martor pe cei trei hoți, după ce au dat marea

Magazinul de ceasuri şi bijuterii de lux „Piaget”, situat pe Rue de la Paix din centrul Parisului, a fost jefuit marţi la ora prânzului de trei persoane, care au reuşit să fugă, având asupra lor obiecte a căror valoare totală a fost estimată între 10 milioane şi 15 milioane de euro. Ancheta autorităților franceze este în desfășurare.

Este important de precizat că, după spargere, autorii au plecat pe jos, fără a răni pe nimeni. Aceștia erau îmbrăcați elegant: femeia purta o rochie verde și pantaloni negri, iar bărbații costume gri.

Potrivit unor surse judiciare, citate de Le Figaro, doi bărbați și o femeie au dat buzna în magazin cu un pistol. Mai multe vitrine au fost deschise, fiind furate bijuterii de milioane de euro. Ușa de la intrare nu a fost forțată.

Un martor i-a filmat apoi plecând, pe jos, pe celebra stradă pariziană „ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat.”

Atât Rue de la Paix, cât și Place Vendôme, renumite pentru magazinele lor de bijuterii de lux

Sandrine Marcot, de la sindicatul de bijuterii și ceasuri din Franța, a declarat pentru televiziunea franceză că numărul raidurilor este îngrijorător: „De la sfârșitul pandemiei de Covid-19, în ultimii doi ani, numărul de jafuri și spargeri a crescut.”

https://twitter.com/i/status/1686663419972231168

Sursă foto: M@nu l’info

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Asteroidul „Zeul Haosului” va trece pe lângă Pământ în 3 ani, conform NASA
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
21 aprilie 2026: Ziua în care vreme o ia razna în București. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Incident la bordul unui avion TAROM: un pilot a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a zburat fără să fi dormit
Mediafax
https://www.mediafax.ro/externe/presa-maghiara-alegerile-din-ungaria-sunt-oglinda-in-care-se-priveste-o-romanie-care-stagneaza-23720839
Click
Unde sărbătoresc Medana și Alin Oprea 7 ani de relație? Ce artiști le-au fost alături? „Trei zile și trei nopți”
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
Valentin Sanfira nu se mai ascunde! A dat fuga la ferma iubitei și s-a fotografiat într-o ipostază neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Zodiile care vor trece printr-o perioadă dificilă după jumătatea lunii aprilie! Schimbări radicale pentru acești nativi
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
La câte puncte se reține permisul în 2026. În ce situații se dublează perioada de suspendare și când dai examen de redobândire?
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
O femeie cu 3 boli autoimune a intrat în remisiune după ce medicii i-au „resetat” sistemul imunitar