Prima pagină » Magazin » BRUNO ICOBEȚ, CÂȘTIGĂTORUL ROMÂNII AU TALENT, sezonul 3: „Suntem unici în România”. EXCLUSIV

BRUNO ICOBEȚ, CÂȘTIGĂTORUL ROMÂNII AU TALENT, sezonul 3: „Suntem unici în România”. EXCLUSIV

Când a pășit pe scena de la ROMÂNII AU TALENT, BRUNO ICOBEȚ a mărturisit simplu: „Nu am voce, nu dansez, am ceva mai special: relația cu câinii mei".

Când a pășit pe scena de la ROMÂNII AU TALENT, BRUNO ICOBEȚ, CÂȘTIGĂTORUL ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL3, a mărturisit simplu: „Nu am voce, nu dansez, am ceva mai special: relația cu câinii mei”. Vorbele sale aveau să își demonstreze imediat veridicitatea, numărul artistic prezentat de concurent cucerind imediat atât publicul, cât și pe cei trei jurați de la ROMÂNII AU TALENT.

„Îmi doresc ca un astfel de număr să câștige ROMÂNII AU TALENT. Mi se pare fantastic, e singura dată când am emoție înainte de un număr”, spunea Mihai Petre la finalul reprezentației lui BRUNO ICOBEȚ din SEMIFINALA 5, SEZONUL 3.

 „Sigur, aveți niște câini minunați, dar adevărata minune din viața acestor câini sunteți dumneavoastră”, completa Andi Moisescu.

Într-un interviu acordat gândul cu câteva ore înainte de MAREA FINALĂ, BRUNO ICOBEȚ, 50 de ani, a spus că, într-o oarecare măsură, a fost aprope sigur că va ajunge în FINALA din 10 mai și că nu s-a temut în mod special de niciun concurent: „Suntem unici în România!”

Pentru numărul care i-a oferit șansa la marele premiu în valoare de 120.000 de euro, oferit de Cosmote, BRUNO ICOBEȚ s-a pregătit nu o lună, nu un an, ci nouă.

„Numărul din finală reprezintă o muncă de 4 ani plus 3,5 ani plus 1,5 ani, vârsta lui Blue, Ozzie și J în acest moment. În total 9 ani”, a povestit BRUNO ICOBEȚ.

„Un asemenea număr nu se poate face într-o săptămână și nici într-o lună. El se bazează pe experiența minunaților săi prieteni și „pe încrederea mea în ei”, a adăugat concurentul în vârstă de 50 de ani, adăugând însă că cel mai dificil nu a fost să lucreze cu cei trei patrupezi, ci să se asigure că mesajul său trece dincolo de micile ecrane.

Pentru că, spune BRUNO ICOBEȚ, participarea lui la ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 3 are rolul de a deschide în fața tuturor o lume specială:

„Am venit să spun oamenilor să se așeze la nivelul cățeilor lor, pe iarbă, în casă, și în acel moment vor vedea ceea ce văd eu în fiecare zi: o lume în care nu există nivele de gri, o lume frumoasă în care bucuria și iertarea sunt pe primul plan”.

Foto: Facebook

Așadar, dragostea și pasiunea sunt motivele pentru care BRUNO ICOBEȚ preferă să lucreze cu câinii, și nu aspectul financiar cum ar crede unii.

De aceea chiar și banii pe care i-ar putea câștiga în FINALA ROMÂNII AU TALENT i-ar investi tot în disc dogging, sportul despre care BRUNO ICOBEȚ crede că celebrează legătura dintre câine și om.

„Aș pleca cu soția și cățeii într-o vacanță frumoasă pe care nici măcar nu vă puteți imagina cât de mult o merită”, a povestit BRUNO ICOBEȚ. „Voi putea organiza cursuri de educație canină și discdog fără a mai fi necesară alergătura continuă după sponsori, voi putea cumpăra echipamente cu care cursanții să practice sportul”, a mai spus câștigătorul ROMÂNII AU TALENT SEZONUL 3, competiție care a pus la bătaie un premiu de 120.000 de euro oferit de COSMOTE.

Recomandarea video

Mediafax
Ce companii de stat au oferit prime de sărbători în 2025 și cât de mari au fost acestea. Care sunt campionii generozității
Digi24
Casetă metalică cu documente, descoperită sub talpa Cavalerului de pe acoperişul Castelului Corvinilor. Ce ascundea aceasta
Cancan.ro
CAUZA morții lui Ion Drăgan. Cine l-a găsit fără suflare în noaptea de Crăciun, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Rusia amenință România și o acuză că împinge lumea spre un nou război mondial. „Indivizi cu conexiuni în KGB și GRU au acționat aici”
Mediafax
Visul unei femei, distrus de judecători: Nu poate avea copilul soțului decedat
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Rusia ar putea amplasa noi rachete hipersonice la o fostă bază aeriană din Belarus: „Extinde raza de acțiune în Europa”
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al lui Ion Drăgan. Ce a postat artistul, cu câteva ore înainte să moară
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Ce alimente pot face oamenii cei mai fericiți?