Prima pagină » Magazin » Mama actorului Patrick Dempsey a murit de cancer, la vârsta de 79 de ani

Mama actorului Patrick Dempsey a murit de cancer, la vârsta de 79 de ani

Mama actorului Patrick Dempsey a murit de cancer, la vârsta de 79 de ani
Amanda Dempsey, mama actorului Patrick Dempsey, a decedat luni, la vârsta de 79 de ani, după o lungă suferință, cauzată de cancerul ovarian, informează people.com.

După ce mama lui s-a îmbolnăvit de cancer, actorul din „Anatomia lui Gray”, împreună cu surorile sale și în parteneriat cu Central Maine Medical Center – unde s-a tratat Amanda Dempsey – a înființat în 2008 The Patrick Dempsey Center for Cancer Hope & Healing, în orașul său natal, Lewinston.

„Întreaga familie de la Central Maine Medical Center deplânge trecerea în neființă a Amandei Dempsey (…) O să ne fie dor de Amanda, însă am fost cu toții binecuvântați că am cunoscut-o și am fost inspirați de povestea ei de viață”, a declarat într-un comunicat Peter Chalke, președinte și director executiv al centrului medical.

Patrick Dempsey, născut pe 13 ianuarie 1966, este un actor american cunoscut pentru rolul chirurgului neurolog Derek Shepherd din serialul de televiziune „Anatomia lui Grey”. Actorul s-a remarcat și în câteva lungmetraje, precum „Casă, dulce casă/ Sweet Home Alabama”, „Clubul împăraților/ The Emperor’s Club”, „Jurnalul străzii/ Freedom Writers”, „Magie în New York/ Enchanted”, „Mireasa e iubita mea!/ Made of Honor” și „Ziua îndrăgostiților/ Valentine’s Day”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Atac cu bombă în Monaco, orașul bogaților. Un oligarh ar fi fost ținta atacului
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
S-a aflat! Cine e bărbatul MORT în atentatul din Monaco. Panică totală în Principat, după atacul cu bombă
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Țara care dă bani proprietarilor de mașini diesel în loc să le interzică. Combustibilul care înlocuiește motorina clasică
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Legătura neașteptată dintre testosteron și riscul de cancer