Prima pagină » Magazin » Primul interviu dat de Jeremy Clarkson după plecarea de la BBC. Cine a fost, de fapt, vinovat pentru plecarea sa de la ”Top Gear”

Primul interviu dat de Jeremy Clarkson după plecarea de la BBC. Cine a fost, de fapt, vinovat pentru plecarea sa de la ”Top Gear”

Primul interviu dat de Jeremy Clarkson după plecarea de la BBC. Cine a fost, de fapt, vinovat pentru plecarea sa de la  ''Top Gear''
Fostul prezentator ''Top Gear'', Jeremy Clarkson, a acordat primul interviu după plecarea de la BBC, recunoscând că a fost numai vina lui faptul că a fost dat afară din emisiunea care l-a făcut celebru, scrie Guardian.

”Am fost foarte trist că am plecat, a fost numai vina mea prostească, așa că nu mă pot plânge. Am fost la BBC 27 de ani, dintre care 12 ani la ‘Top Gear’. A fost ca și copilul meu, am adorat această emisiune, am muncit până noaptea și am fost atent la fiecare detaliu. Dintr-odată, mi s-a cerut să nu mai fac asta. Am rămas cu un mare gol care trebuie umplut”, a declarat Clarkson.

Fostul prezentator a mai spus că plecarea sa de la ”Top Gear” a fost ”foarte bruscă” și că îi va fi dor nu numai de emisiune, ci și de postul BBC. ”Acolo sunt niște oameni îngrozitori, dar și niște oameni talentați și geniali. Este o organizație grozavă, de care nu mă voi plânge niciodată”, a mai spus Clarkson.

El a precizat că nu știe deocamdată ce va face în viitor, primind oferte de la Netflix și ITV, conform Guardian.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bloomberg: România a cheltuit 1 miliard de euro pentru a-și apăra moneda în timpul declinului global din martie
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
FOTO. Imaginile cu EVA au făcut ravagii printre fani: „Nu ne putem concentra”
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
Ucrainenii preiau o afacere bănoasă în România. Fabrica din Roman devine platformă-cheie de producție în UE și la nivel internațional
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Probleme pentru echipajul Artemis 2 în drum spre Lună! Ce a transmis NASA?