Prima pagină » Magazin » Reședința în care a fost asasinat Gianni Versace, scoasă la licitație pentru 25 milioane de dolari

Reședința în care a fost asasinat Gianni Versace, scoasă la licitație pentru 25 milioane de dolari

Reședința în care a fost asasinat Gianni Versace, scoasă la licitație pentru 25 milioane de dolari
Reședința din Miami Beach care a aparținut celebrului Gianni Versace, în care designerul italian a fost asasinat în 1997, va fi scoasă la vânzare în luna septembrie, în cadrul unei licitații la care prețul minim de pornire va fi de 25 milioane de dolari, informează Reuters.

Reședința din Miami Beach care a aparținut celebrului Gianni Versace, în care designerul italian a fost asasinat în 1997, va fi scoasă la vânzare în luna septembrie, în cadrul unei licitații la care prețul minim de pornire va fi de 25 milioane de dolari, informează Reuters.

Cu o suprafață totală de circa 2.150 metri pătrați, Casa Casuarina va fi scoasă la vânzare pe 17 septembrie, a anunțat Lamar Fisher, directorul casei de licitații Fisher Auction Company. Licitația va avea loc chiar în această vilă.

Amplasată pe Ocean Drive, proprietatea a fost scoasă la vânzare în urmă cu peste un an, prețul de vânzare fiind inițial de 125 milioane de dolari. Prețul a fost redus la 75 milioane de dolari în urmă cu câteva luni.

Construită în 1930, cu 10 dormitoare, 11 săli de baie, vila are și o piscină de 16 metri, placată cu mozaic și aur de 24 carate. Multe dintre camerele vilei sunt decorate cu fresce pictate manual, marmură italiană și vitralii din sticlă.

Gianni Versace a cumpărat proprietatea în 1992. Designerul a cheltuit 33 milioane de dolari renovând-o și adăugându-i o aripă nouă.

În 1997, Gianni Versace a fost împușcat mortal în cap în fața casei sale de un bărbat care s-a sinucis ulterior.

Actualul proprietar al vilei este un om de afaceri din Miami, care a cumpărat proprietatea în anul 2000. Timp de câțiva ani, vila a funcționat ca un hotel cu 10 camere, însă hotelul a fost închis la începutul acestui an.

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
O țară din Europa face pregătiri în caz de război cu Rusia