Prima pagină » Magazin » Românca Mădălina Pometescu, câștigătoarea unei emisiuni-concurs de preparat dulciuri în Italia

Românca Mădălina Pometescu, câștigătoarea unei emisiuni-concurs de preparat dulciuri în Italia

Românca Mădălina Pometescu, câștigătoarea unei emisiuni-concurs de preparat dulciuri în Italia
Românca Mădălina Pometescu, stabilită în Italia, a câștigat concursul TV "Bake Off Italia", o competiție televizată dedicată preparării dulciurilor, aceasta afirmând într-un interviu acordat ediției italiene Vanity Fair că, până în urmă cu doi ani, nu a pregătit nici măcar o tartă.

Românca Mădălina Pometescu, stabilită în Italia, a câștigat concursul TV „Bake Off Italia”, o competiție televizată dedicată preparării dulciurilor, aceasta afirmând într-un interviu acordat ediției italiene Vanity Fair că, până în urmă cu doi ani, nu a pregătit nici măcar o tartă.

Mădălina Pometescu a afirmat, în interviul citat, că a avut dintotdeauna o pasiune pentru dulciuri, dar, până acum doi ani, nu a preparat nici măcar o tartă. Apoi, din dorința de a fi o mamă care pregătește torturi în casă, a încercat. Astfel, a descoperit că are și talent sau cel puțin un instinct puternic în acest domeniu.

„Nu reușesc să urmez toți pașii unei rețete până la final, întotdeauna fac anumite schimbări”, a explicat aceasta.

Mădălina Pometescu, în vârstă de 27 de ani, a devenit prima oară concurentă și apoi câștigătoarea „Bake Off Italia – Dulciuri în cuptor”, emisiunea dedicată pasionaților de gastronomie difuzată pe postul TV Real Time și produsă de Benedeta Parodi.

„Mi-am dorit să ajung în finală, dar nu credeam că aș putea câștiga. De asemenea, m-am pregătit psihologic pentru înfrângere”, a mai spus Mădălina în același interviu.

„Nu voiam să fiu una dintre acele concurente care plânge în momentul eliminării din concurs. Și când au pronunțat numele câștigătorului eram atât de concentrată să nu mă emoționez încât aproape nu mi-am dat seama că l-au pronunțat pe al meu”, a completat aceasta.

Întrebată cum a fost să participe la o astfel de emisiune, Mădălina Pometescu a răspuns: „A fost o experiență extraordinară, chiar dacă pentru mine televiziunea era un mediu necunoscut. A fost o competiție curată. Singurul lucru care mi-a displăcut a fost că am stat timp de 25 de zile departe de fiica mea (Giulia, în vârstă de 5 ani) și de partenerul meu de viață”.

De asemenea, aceasta a afirmat că visul ei este de a deschide propria cofetărie și și-ar dori să realizeze o emisiune TV în care să pregătească dulciuri pentru copii.

Recomandarea video

Mediafax
Se schiază de sâmbătă la Transalpina pe două pârtii din golul alpin
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
O ucraineancă dată dispărută a fost găsită în mansarda unui român. Ce au declarat cei doi poliției: „Ea a fost cea care a organizat totul”
Mediafax
Căsătorie forțată în familia Cioabă? / O minoră a adus pe lume un copil după o logodnă controversată / Fratele regelui Cioabă, cercetat penal
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Concubina lui Ilie Bolojan, apariție impecabilă la Viena. Cum s-a prezentat Ioana, de mână cu premierul României
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Telescopul Webb a descoperit o galaxie spirală masivă de la începuturile Universului